De opvang van statushouders bij Van der Valk Voorschoten is verlengd. (Foto: Marjolein Altena)

Opvang statushouders bij Van der Valk met jaar verlengd

De gemeente Voorschoten en het COA hebben hun overeenkomst over de opvang van statushouders bij Van der Valk met één jaar verlengd tot en met 31 december 2026. Dat meldt het gemeentebestuur in een brief aan de raad. Het huidige contract werd eerder al verlengd, maar liep op 1 januari af.

Sinds juli 2022 worden statushouders opgevangen in het Hotel aan de Veurseweg. Destijds vanuit maatschappelijk belang, om de druk op de opvang te verminderen. Inmiddels valt deze opvang van niet-toegewezen statushouders onder de wettelijk verplichte uitvoering van de Spreidingswet.

Motie
In april 2025 werd een motie van VVD, CDA en Voorschoten Lokaal aangenomen, waarin het gemeentebestuur werd opgeroepen om de huidige situatie nog tot eind 2028 voort te zetten. Dat is nog niet geregeld maar volgens de raadsbrief zijn gesprekken hierover met het COA wel gaande en is het nog steeds de bedoeling om dat inderdaad op die manier te regelen.

 

 

Heb je een tip of beeldmateriaal? Stuur ons een bericht op WhatsApp via 06 141 50 700.
Advertentie

Voorschoten

Laatste Nieuws

Aanhoudende zorgen om onderhoud landgoed Endegeest

11 oktober 2026

StudieStap: 'We willen leerlingen enthousiast maken'

11 oktober 2026

Laurie (12) wint ontwerpwedstrijd Pridebankje Oegstgeest

11 oktober 2026


Nieuwsbrief

Iedere dag rond het middaguur het laatste nieuws van Sleutelstad? Meld je aan voor de nieuwsbrief!




Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×