
Een eredoctoraat voor toenmalig koning Wilhelmina en natuurkundige Hendrik Lorentz. Daarmee trapt de film ‘Een bewogen geschiedenis, 100 jaar Universiteit Leiden’ af. Daarna volgt een compilatie van bewegend beeld van de afgelopen eeuw.
De film geeft een inkijkje in de laatste honderd jaar van de universiteit. Het studentenleven, beroemde gasten en de koninklijke familie komen allen aan bod. De film is samengesteld door de Leidse filmclub LVSL. Met de vertoning sluit de Leidse universiteit de viering van haar lustrum af.
De film is op 5 februari om 16.00 uur te zien in bioscoop Trianon. Een bioscoopkaartje kost 4,50 euro, de opbrengst gaat naar het LUF Kinderfonds, voor onderzoeksprojecten van Leidse wetenschappers die bijdragen aan een betere toekomst voor kwetsbare kinderen. Kaarten zijn te bestellen via www.bioscopenleiden.nl
Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden
E-mail
redactie@sleutelstad.nl
Telefoon Redactie
071 - 5235907