(Foto: PR)

SVL deelt warmte uit op Blue Monday

Op de somberste dag van het jaar was er maandag toch een lichtpuntje voor de studenten in Leiden. Met warme chocolademelk en een lief berichtje maakte Studenten voor Leiden (SVL) duidelijk dat de studenten er niet alleen voor staan. Ook niet als ze niet zo lekker in hun vel zitten.

“Dat is ook echt wel nodig, want meer dan de helft van de jongeren heeft last van mentale klachten”, zegt lijsttrekker Claire van Megen van die partij. Jongeren hebben veel last op hun schouders; prestatiedruk en stress. Ook financiële zorgen beginnen een grotere rol te spelen in het leven van jongeren. “Al die druk is voor veel van hen beter te verdragen als ze weten dat ze niet de enige zijn en er niet alleen voor staan. Met de simpele acties zoals chocolademelk uitdelen wil SVL laten zien dat de studenten er voor elkaar zijn.”

Roos Heutinck, kandidaat-raadslid voor SVL, is betrokken bij het thema mentaal welzijn. Ook zij vindt dat it soort kleine acties meehelpen: “Het hoeft niet altijd groots of ingewikkeld te zijn”, zo zegt ze. “Vaak voel je je al beter met een goed gesprek, even sporten of een kopje warme chocolademelk. Er moet meer aandacht besteed worden aan de mentale gezondheid van jongeren.” Ook de gemeente Leiden heeft hierin een verantwoordelijkheid. Dat moet beginnen bij zaken als een jongerencentrum, toegankelijke sport en welzijnsinitiatieven die vanuit jongeren zelf komen, benadrukt SVL. “Als Studenten voor Leiden zorgen we ervoor dat mentaal welzijn een prioriteit blijft op de agenda van de gemeente. Niet alleen op Blue Monday, maar elke dag.”

Leiden Maatschappij Politiek


Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×