(Foto: Rob van Dullemen)

Proef met nieuw stembiljet bij gemeenteraadsverkiezingen in Leiden

Op woensdag 18 maart wordt bij de gemeenteraadsverkiezingen in Leiden voor het eerst gestemd met een nieuw stembiljet. Kiezers kleuren daarbij twee vakjes rood: één voor de partij en één voor de kandidaat. Op het oude stembiljet hoefden zij slechts één vakje in te vullen.

Bij het nieuwe stembiljet kleuren kiezers twee vakjes rood: eerst kiezen ze een partij en daarna een kandidaat van die partij. De namen van de kandidaten staan niet meer op het stembiljet zelf, maar op een aparte kandidatenlijst. Deze lijst wordt vooraf thuisgestuurd en ligt ook in het stemhokje.

Gebruikersvriendelijk
Voor veel mensen is het oorspronkelijke stembiljet onhandig groot en daardoor niet gebruiksvriendelijk. De gemeente Leiden doet daarom mee aan een proef om het stemmen makkelijker te maken, met een kleiner stembiljet. Het nieuwe stembiljet is dus meer compact en handzamer. Ook is het formulier beter toegankelijk gemaakt voor blinde en slechtziende kiezers. Met de kleinere formulieren wordt bovendien het tellen van stemmen eenvoudiger.

Burgemeester Peter Heijkoop: “Iedereen die bekend is met het oude stembiljet, zal verschil merken. Het nieuwe stembiljet is veel prettiger in gebruik. Maar let wel op. Want, wil je stemmen op jouw voorkeurskandidaat? Dan moet je dus een tweede vakje inkleuren.”

Meer informatie is te vinden op nieuwstembiljet.nl.

Advertentie

Leiden Maatschappij Politiek GR 2026 Leiden


Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×