(Foto: Chris de Waard)

Tientallen miljoenen voor LUMC voor onderzoek stamcellen

Het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) heeft tientallen miljoenen gekregen voor onderzoek naar behandelingen op basis van stamcellen. Een samenwerkingsverband waar het LUMC deel van uitmaakt krijgt in totaal 150 miljoen euro om behandelingen te ontwikkelen.

“Dankzij deze investering kan het LUMC de komende jaren verder werken aan vernieuwende behandelingen voor patiënten met chronische ziekten. Ook versterkt het LUMC zijn positie als internationaal centrum voor stamcelonderzoek en werkt het samen met partners wereldwijd aan betere zorg voor de toekomst”, laat het LUMC weten.

Financiering
Het geld komt van de Novo Nordisk Foundation en is een voortzetting van een eerdere financiering. De subsidie loopt tot 2031.  Het LUMC werkt samen met de Universiteit van Kopenhagen en het Murdoch Children’s Research Institute in Melbourne.

De onderzoekers willen nieuwe therapieën ontwikkelen voor ziekten waarvoor nu nog geen goede behandeling bestaat. Zoals chronische ziekten of erfelijke aandoeningen zoals diabetes type 1, afweerstoornissen, nierziekten of hartfalen.

Advertentie

Leiden Maatschappij Wetenschap


Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×