
Soms zijn er openingen die voor een wethouder als Hubert Schokker echt de krenten in de pap zijn. Dat was donderdagmiddag het geval toen hij de vernieuwde speeltuin in het Burgemeester Berkhoutpark in Voorschoten opende met de kinderen die daar speelden.
Terwijl ouders aan de ene kant koffie konden halen, kregen de kinderen aan de andere kant van het veld een ijsje. Het was een feest.
De afgelopen maanden is er hard gewerkt aan de speeltuin. In het najaar van 2024 konden kinderen uit de buurt op een woensdagmiddag zelf hun ontwerp maken voor een stoere en leuke speelplek. Dat deden ze met de Speeltuinbouwer van adviesbureau Speelplan. Op basis van de ideeën maakte Speelplan twee ontwerpen met nieuwe toestellen, een betere ondergrond en extra groen. Vervolgens konden kinderen en omwonenden daarop stemmen.



Speelronde
Van het klimnet naar de heuvelglijbaan, via de kabelbaan over de speelheuvels en weer terug naar het begin. De nieuwe speeltuin is zo ontworpen dat kinderen er een speelronde kunnen maken. De speelbuizen en oude stapstammen maakten plaats voor een nieuwe vijfkantschommel (met speciaal kettinkje om afspringen te voorkomen), een toren met klimnet, stapkeien, een balansparcours en een onder-/overparcours met touw naar de speelheuvel. De voetbaldoelen en de grote glijbaan zijn behouden, al kreeg de glijbaan wel een nieuwe ondergrond.
In 2027 worden het blauwe ruimtenet en de kabelbaan vervangen door een fitnesstoestel, een nieuwe kabelbaan en een speelplek voor jongere kinderen met een draaitoestel, peuterschommel, duoveerwip en combinatietoestel.
Speeltuinplan
In 2023 stelde raad het speeltuinplan voor Voorschoten vast. “Dat voeren wij nu uit”, zegt Schokker. “Een goede speelplek nodigt uit om te ontdekken, ontmoeten en bewegen. Lekker naar buiten en niet achter die computer. Ik vind het mooi dat deze speelplek samen met kinderen en omwonenden is ontworpen. Je ziet hoe hun ideeën in het ontwerp zijn teruggekomen. Het is een plek geworden met uitdagende toestellen en veel groen, waar je kunt spelen”, aldus de wethouder die verklapte dat hij er met zijn dochters ook regelmatig naar toe gaat.
Volgende speelplekken
En het stopt niet bij het Berkhoutpark. Het Frans Halsplantsoen, Oostbosch en Ter Lips staan nog op het programma en ook de speelplek in Adegeest, op de Bizetlaan/Haydnlaan wordt aangepakt. “Dat zal in de tweede helft van dit jaar zijn, als fase 1 van de herinrichting van Adegeest is voltooid”, zegt een tevreden Schokker. “Uiteraard gaan we daarover ook eerst in gesprek met de bewoners en de kinderen. Het budget is er in ieder geval!”
Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden
E-mail
redactie@sleutelstad.nl
Telefoon Redactie
071 - 5235907