
Komend weekend is zwembad De Vliet het domein van jonge zwemmers. Zaterdag en zondag houdt zwemvereniging ZVL-1886 daar de jaarlijkse Speedo Jaargangwedstrijden, het officieuze NK zwemmen voor kinderen tot en met twaalf jaar. Voor de jonge deelnemers is het een hoogtepunt in het jaar: “Het is het hoogste niveau waarop je kunt zwemmen.”
Het is dit jaar de veertigste editie van het evenement. De kinderen hebben zich moeten kwalificeren, zodat steeds de beste kinderen per onderdeel de strijd aangaan. Het gaat niet per se om het winnen, maar een verbetering van het persoonlijk record is voor velen wel een doelstelling.
De deelnemers hebben er zin in. Er mag publiek bij zijn, dus ouders, vriendinnen en vrienden, oma’s en opa’s zijn allemaal welkom. En of er nou veel of weinig publiek komt, maakt niet zoveel uit. “We hebben het ook gewoon heel gezellig met elkaar op de vereniging.”
De deelnemers vertellen bij Sport071 over de Speedo Jaargangwedstrijden – deel 1.
De deelnemers vertellen bij Sport071 over de Speedo Jaargangwedstrijden – deel 2.
De deelnemers vertellen bij Sport071 over de Speedo Jaargangwedstrijden – deel 3.
Leiden SportSleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden
E-mail
redactie@sleutelstad.nl
Telefoon Redactie
071 - 5235907