
“Eind juni leveren we de sleutels in. Maar liever bij een opvolger dan bij de verhuurder”, zegt Peter van Rijmenam. Samen met echtgenote Saskia runt hij sinds jaar en dag de oudste dierenspeciaalzaak van Leiden aan het Diamantplein.
Peter begon De Viskiet aan het Diamantplein in 1980. “Ik was toen twintig. We worden binnenkort allebei 67, dus na 47 jaar is het mooi geweest.”
De winkel zit al decennialang in het wijkwinkelcentrum in de Hoge Mors en verhuisde bij de renovatie in 2021 naar de huidige plek. In de loop der jaren veranderde ook het assortiment. Vroeger werden er allerlei levende dieren verkocht, zoals knaagdieren, vissen en vogeltjes. De laatste jaren is de Viskiet vooral gespecialiseerd in vissen en aquariumbenodigdheden en hengelsportartikelen.
Op het raam hangt al enige tijdje een briefje met daarop de mededeling dat het echtpaar opvolging zoekt voor de goedlopende winkel. “Die hebben we nog niet gevonden en de tijd gaat zo langzaamaan wel dringen”, zegt Van Rijmenam die van harte hoopt dat het alsnog lukt om iemand te vinden die de vertrouwde winkel wil voortzetten.



Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden
E-mail
redactie@sleutelstad.nl
Telefoon Redactie
071 - 5235907