(Video: Sleutelstad)

Turkse Hazelaar herplant in Hortus botanicus: 'Symbool van verbinding'

Honderden jaren geleden bracht de eerste prefect van de Hortus botanicus, Carolus Clusius, de Turkse Hazelaar naar de toen nog net nieuwe botanische tuin. Na verloop van tijd is de boom weer verdwenen. Maar maandag werd hij weer teruggeplant op het bolwerk in de tuin.

Het planten van de zaailing van de boom kwam er op initiatief van het Turks Archief. Dat had eerder al een symposium georganiseerd over de Turkse Hazelaar. Ook zijn er een Turkse Hazelaar, een Marokkaanse Atlasceder en een Nederlandse wintereik geplant in het Singelpark, gebroederlijk naast elkaar. Dat als symbool van verbinding tussen deze bevolkingsgroepen.

Na het planten van de bomen in het Singelpark ontstond het idee om ook in de Hortus een Turkse Hazelaar terug te brengen. Dat had nog behoorlijk wat voeten in de aarde, want een plant komt niet zomaar in de Hortus terecht.

Maar nu staat hij er, op het hoogste punt van de Hortus. “Mooi in de zon, zodat hij groot en sterk kan worden”, zegt wetenschappelijk directeur van de Hortus Barbara Gravendeel.

 

 

 

Leiden Maatschappij Natuur


Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×