
De inwoners van Voorschoten kunnen meedenken over de plannen voor een nieuw zwembad op sportpark Adegeest. De gemeente Voorschoten heeft daarvoor twee enquêtes beschikbaar gesteld, een voor volwassenen en een voor jongeren. Daarnaast organiseert de gemeente op 9 april een inloopmiddag in zwembad Het Wedde.
Zwembad Het Wedde is aan vervanging toe. Het gebouw heeft het einde van zijn levensduur bereikt en ook de huidige gasgestookte verwarming voldoet niet meer aan de eisen van deze tijd. Daarom besloot de gemeenteraad eind 2025 tot de bouw van een nieuw zwembad. Dit nieuwe complex komt naast het bestaande zwembad te liggen, zodat Het Wedde tijdens de werkzaamheden open kan blijven. Na oplevering wordt het oude zwembad gesloopt. Het nieuwe sportcentrum zal naast een zwembad ook een sporthal omvatten.
Essentieel
Volgens wethouder Hubert Schokker is de inbreng van inwoners essentieel. “We willen dat het nieuwe zwembad goed aansluit bij de wensen van al onze inwoners. Daarom hebben we twee enquêtes opgesteld, één voor volwassenen en één voor jongeren.” De resultaten worden gebruikt bij het ontwerp van een modern, toegankelijk en toekomstbestendig zwembad.
Voor wie meer wil weten wordt op donderdag 9 april een inloopmiddag georganiseerd. Geïnteresseerden zijn van 15.00 tot 17.00 uur welkom in zwembad Het Wedde. Daar zijn de projectleider en adviseurs aanwezig om vragen te beantwoorden. Ook is het mogelijk om ter plekke, zowel digitaal als op papier, de enquête in te vullen. Aanmelden is niet nodig, iedereen kan vrij binnenlopen op een moment dat het hen uitkomt.
Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden
E-mail
redactie@sleutelstad.nl
Telefoon Redactie
071 - 5235907