
De vier enorme duikerelementen van de nieuwe Knotterpolderbrug bij de Europaweg zijn donderdag met een gigantische kraan van maar liefst 650 ton nauwkeurig op hun plek gelegd.
De zware kraan tilde het zwaarste element, een vleugelwand met een gewicht van 54 ton, met gemak op en plaatste het aan de kant van het Rijn-Schiekanaal. Ernaast werden ook een tweede vleugelwand van 46 ton en twee middendelen van elk 35 ton feilloos geplaatst.
Doorsnee
De nieuwe Knotterpolderbrug is niet zomaar doorsneebrug, maar een zogeheten hangduiker. Dat is een slimme onderwaterconstructie die de Vrouwenvaart kruist. De betonnen elementen rusten op een stevige draagbalk, ondersteund door gefundeerde palen.
De karakteristieke vleugelwanden aan weerszijden zorgen niet alleen voor stabiliteit, maar geven de brug ook haar herkenbare vorm. Niet dat daar veel van is te zien. Een groot deel van de constructie is inmiddels verdwenen onder het wateroppervlakte. “Maar geen zorgen”, zegt een woordvoerder van de RijnlandRoute. “De spectaculaire hijsoperatie is vastgelegd. De beelden geven een uniek inkijkje in dit staaltje waterbouwkundige precisie.”








Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden
E-mail
redactie@sleutelstad.nl
Telefoon Redactie
071 - 5235907