(Foto: Oranjevereniging)

Leiden kleurt weer oranje tijdens Koningsdag

Koningsdag 2026 komt eraan en heel Leiden kleurt oranje. Zoals altijd is er genoeg te doen in de stad.  Zowel in het centrum als in de wijken. Uiteraard zijn er de traditionele activiteiten, zoals de Koningsmarkten, de feestjes op de Lammermarkt en een poppenkast.

Maar ook zijn er wat nieuwe elementen zoals een meezingfestival, een Oranjewandeling en Heel Leiden Bakt Oranje. Wederom organiseert de Oranjevereniging dit jaar feesten op de Lammermarkt. Tijdens Koningsnacht passeren een aantal indrukwekkende namen de revue.

Foodtrucks
Van 19.00 tot 01.00 uur kan men los gang op muziek van Turfy Gang, Milolaathetlukken, Gotu Jim, Nachtdienst, LA$$A en Barry Badpak. Vanaf 12.00 uur op Koningsdag openen de poorten weer met een vol programma met live bands, dj’s, feestacts en natuurlijk heel veel lekker eten bij de foodtrucks.

Soep en Baksels
De Koningsweek opent op dinsdag 21 april met Oma’s Soep. In Huis van de Buurt zal Oranjevereniging in samenwerking met Minerva en Incluzio soep koken voor en eten met de ouderen bij Huis van de Buurt De Kooi. Uiteraard wordt er oranjekleurige soep gegeten.

Bij een verjaardag hoort een taart. Op woensdag 22 april vindt daarom, voor Leidenaren met een creatief en oranje hart, Heel Leiden Bakt Oranje plaats. Deze wedstrijd heeft twee categorieën: kinderen onder 16 en volwassenen. De jury beoordeelt de baksels op smaak, creativiteit, presentatie en de verwerking van het Koningsdagthema. Aanmeldingen zijn inmiddels gesloten, maar men is van harte welkom bij de prijsuitreiking om 17.30 uur in de Brasserie van de Sligro (Rooseveltstraat).

Op donderdag is er een meezingfestival voor 60-plussers. Dit spektakel wordt begeleid door Sempre Crescendo (het koor van Minerva) in de Foyer van Stadhuis Leiden. De inloop is om 14.30 uur, starttijd is 15.00 uur en het festijn duurt tot 17.00 uur met uiteraard de borrel na afloop.

Wandeling
De Oranjewandeling vindt plaats op 25 april met leuke feitjes en weetjes over het Oranjehuis en Leiden. Men kan tussen 12 en 14 uur beginnen in het Van der Werfpark en middels een boekje de route van 5 kilometer volgen langs allerlei stempelposten op plekken die iets met het Oranjehuis te maken hebben.

Denk aan het Rapenburg waar verschillende Oranjes hebben gewoond en cafés waar de Oranjes graag kwamen. Verwacht tijdens deze wandeling ook (muzikale) intermezzo’s en een medaille na afloop. Inschrijven kan vooraf via  de speciale website  voor 7,50 euro per persoon.

Alle informatie in relatie tot Koningsdag en de aanloop daarnaartoe is te vinden op de website van de Oranjevereniging.

Remko van Laarhoven van Oranjevereniging Leiden op Cultuur071 over de Koningsdagactiviteiten.

Advertentie

Cultuur Leiden


Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×