
Rond de voetbalkooi aan de Reigerhorst in de Merenwijk in Leiden geldt vanaf 1 augustus een samenscholingsverbod. Burgemeester Peter Heijkoop neemt de maatregel om de aanhoudende overlast door groepen jongeren in de avond- en nachturen aan te pakken.
Het verbod is van kracht in het gebied tussen de Arendshorst, de Buizerdhorst en de Reigerhorst. Tot en met 31 maart 2027 is het verboden om zich tussen 22.00 uur en 07.00 uur met meer dan twee personen in het aangewezen gebied op te houden.
Herstellen
Volgens de gemeente ervaren omwonenden al geruime tijd overlast rond de voetbalkooi, vooral in de avond en nacht. De situatie heeft volgens burgemeester Heijkoop een negatieve invloed op het woon- en leefklimaat in de wijk.
Met het instellen van het samenscholingsverbod wil de gemeente de openbare orde herstellen en de rust voor bewoners terugbrengen. Handhavers en politie kunnen tijdens de geldigheidsperiode optreden tegen groepen die zich niet aan de maatregel houden.
Het is niet de eerste keer dat er een zomers samenscholingsverbod geldt bij de voetbalkooi. Dat was in in ieder geval 2025, 2024, 2017 en 2015 ook het geval.
Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden
E-mail
redactie@sleutelstad.nl
Telefoon Redactie
071 - 5235907