
De regio Holland Rijnland heeft een flink tekort aan openbare laadpalen voor elektrische auto’s. De regionale organisatie overweegt nu tot een gezamenlijke aanbesteding over te gaan. Dat moet zorgen voor lagere tarieven.
Gemeenten zijn nu nog allemaal los verantwoordelijk voor de aanbestedingen van elektrische laadpalen. Mede daardoor liggen de laadpaaltarieven in de omgeving hoog. Onder meer de gemeenten Leiden en Oegstgeest klaagden daar vorig jaar over.
Verstedelijkt
Door gezamenlijk aan te besteden is er een betere onderhandelingspositie, waardoor een lager laadtarief afgedwongen kan worden bij aanbieders van laadpalen. Maar dat niet alleen. Ook verwacht Holland Rijnland daarmee laadpalen te krijgen op commercieel minder interessante locaties, bijvoorbeeld in minder verstedelijkte gebieden.
Verder wil de regio het gebruik van ‘slimme’ laadpalen afdwingen. Die passen hun verbruik aan aan de huidige capaciteit op het net. Zo zullen de palen in dalmomenten meer stroom verbruiken dan op momenten dat het net toch al belast wordt.
Uitvraag
Of de gezamenlijke aanbesteding doorgaat hangt af van de bereidheid van de regiogemeenten om mee te doen. Dat moet later blijken. Als gemeenten mee willen doen kan de uitvraag in 2027 beginnen.
Vanuit de regio wordt ook nagedacht over een aanbesteding voor binnenstedelijke snelladers, snelladers langs snel- en N-wegen en op bedrijventerreinen.
Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden
E-mail
redactie@sleutelstad.nl
Telefoon Redactie
071 - 5235907