Tegen de bouw van recreatievilla's in Vlietland werden eerder ruim 17.000 handtekeningen opgehaald. (Foto: Chris de Waard)

Leden PRO LV verwerpen concept coalitieakkoord: geen deal over Vlietland

Met een nipte meerderheid hebben de leden van PRO Leidschendam-Voorburg vrijdagavond het concept-coalitieakkoord dat hun partij had gesloten met Gemeentebelangen en de VVD weggestemd. Van de leden stemden er 28 tegen en 25 voor. Twee leden brachten een blanco stem uit. Daarmee is het coalitieakkoord afgewezen.

De collegeonderhandelingen in Leidschendam-Voorburg liepen in juni spaak, toen D66 vasthield aan het standpunt dat er geen 222 vakantiewoningen in Vlietland gebouwd mogen worden. Daarop ging PRO met GBLV en de VVD om tafel. Tot verbazing van velen maakten die drie partijen afgelopen week bekend dat ze een conceptakkoord hadden gesloten, inclusief een afspraak over Vlietland.

Kiezersbedrog
In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart was PRO LV nog initiatiefnemer van een manifest voor het open en groen houden van het natuur- en recreatiegebied. Ook nam PRO LV in het verkiezingsprogramma op dat de partij de bouw van de recreatiewoningen met alle juridisch geoorloofde middelen tegen wil houden. VVD en GBLV houden onverkort vast aan de komst van 222 recreatiewoningen. Dat PRO LV nu akkoord zou zijn gegaan met een oplossing waarbij de kans groot lijkt dat er alsnog gebouwd zou gaan worden, wordt door nogal wat volgers van het Vlietland-dossier gezien als kiezersbedrog.

Risico’s
Wat er precies tussen de partijen is afgesproken, is nog niet bekendgemaakt. Volgens de lokale nieuwssite Vlietnieuws, mochten de leden de tekst inzien, maar niet meenemen. Over Vlietland zou zijn opgenomen dat een onafhankelijke deskundige een brede verkenning zou moeten doen. Inclusief de voorgeschiedenis. Ook alle belangen en rechten van de betrokken partijen zouden daarbij nog eens goed in kaart moeten worden gebracht. Net als de juridische en financiële risico’s voor de gemeente Leidschendam-Voorburg. Op basis van de uitkomsten daarvan zouden er ‘oplossingsrichtingen’ geformuleerd moeten worden, waarna de gemeenteraad er later dit jaar een definitief besluit over zou moeten nemen.

Volgens Vlietnieuws, dat de tekst van het akkoord in handen zegt te hebben, zijn de PRO-onderhandelaars op nog een hele serie andere punten door de pomp gegaan. Daar hebben de leden nu dus een stokje voor gestoken.

Drama
Fractievoorzitter Albert Deuzeman van PRO Voorschoten noemt de uitkomst van de algemene ledenvergadering het beste dat kon gebeuren. “Ik heb de tekst van het coalitieakkoord natuurlijk nog steeds niet gezien en niets van de discussie op de ALV meegekregen, dus daarover wil ik wat voorzichtig zijn. Ik ben bang dat dit voor sommigen een persoonlijk drama wordt, maar ik ben in ieder geval trots dat de PRO-leden kennelijk ergens voor durven te staan. Ook als er veel druk is om maar akkoord te gaan.” Deuzeman riep de raadsleden van PRO LV vorige week in een open brief nog op om het conceptakkoord te verwerpen.

Burgerinitiatief
Ook voorzitter Mirjam Ros van Burgerinitiatief Vlietland is opgetogen over de uitslag van de ledenvergadering. “We zijn blij dat de leden van PRO wel vasthouden aan hun beloftes en partij-idealen.” Namens de Bomenbond Rijnland reageert voorzitter Monique Lamers blij, maar nog met enig ongeloof: “Wow. Dit is heftig.”

Advertentie

Leiden Natuur Politiek Regio Voorschoten Dutch Lake Residence - Vlietland


Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×