
De Franse komedie ‘Pour le Plaisir‘, die vanaf donderdag in de Nederlandse bioscopen draait, vertelt het opmerkelijke verhaal achter de uitvinding van het seksspeeltje Womanizer. De film is geïnspireerd op de Duitse uitvinder Michael Lenke en zijn vrouw Brigitte.
In de film ontdekt de gepensioneerde ingenieur Tom dat zijn vrouw Fanny in twintig jaar huwelijk nog nooit is klaargekomen. Hij gaat experimenteren met onder meer een aquariumpomp en ontwikkelt uiteindelijk een apparaat dat niet met trillingen werkt, maar met luchtdruk. Daarmee wordt verwezen naar het ontstaan van de Womanizer. De Duitse uitvinding kwam halverwege het vorige decennium ook naar Nederland. “Het bijzondere aan de film is dat je ziet hoe een bijzonder experiment uiteindelijk uitgroeide tot een compleet nieuwe ervaring voor vrouwen”, zegt de Leidse ondernemer Laura Staal, die met haar dochter de enige seksshop van Leiden runt.
Vibrator
Staal zag de Womanizer in 2015 op een vakbeurs. “Het werkte technisch totaal anders. Ik dacht meteen: dit is bijzonder.” Een jaar later begon zij met de online verkoop in Nederland. “In het begin moesten we bijna iedere klant uitleggen wat een Womanizer was en waarom het geen gewone vibrator was”, vertelt Staal. “Woorden als luchtdrukvibrator en luchtdrukstimulatie waren in Nederland nog nauwelijks bekend.”
Jinek
Een belangrijk moment voor de bekendheid in Nederland volgde in 2018. “Schrijfster Heleen van Royen kreeg via een gemeenschappelijke vriendin een Womanizer”, vertelt Staal. “Ze schreef over haar ervaringen met het seksspeeltje in haar Sexdagboek en sprak erover tijdens een televisieoptreden bij Jinek.” Volgens Staal zorgde die aandacht voor een plotselinge toename van de belangstelling. “In 2016 moesten we nog uitleggen wat een Womanizer was. Na het interview en het verschijnen van Heleens boek wilde ineens heel Nederland weten waar je er een kon bestellen.”
Pour le Plaisir is vanaf 10 september te zien in Nederlandse bioscopen. De Franstalige film wordt Nederlands ondertiteld. Bij bioscoop Trianon worden donderdag bij de première Womanizer-goodiebags uitgedeeld. Ook wordt er een Womanizer verloot die door Staal beschikbaar is gesteld.
Economie LeidenSleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden
E-mail
redactie@sleutelstad.nl
Telefoon Redactie
071 - 5235907