(Foto: Donkey Republic)

Nieuwe 'hubs' voor deelfietsen in de regio

De deelfietsen van Donkey Republic zijn vanaf nu in verschillende wijken in Leiden te huren. Bijvoorbeeld bij station Leiden Lammenschans, winkelcentrum de Luifelbaan, Kooiplein en Wagnerplein. De gemeente Leiden heeft hiervoor een vergunning verleend. Voorheen waren de fietsen enkel op Leiden Centraal en het Bio Science Park beschikbaar.

Op de site van Donkey Republic is op een kaart te zien waar alle verschillende ‘hubs’ te vinden zijn. Deze hubs zijn de plekken waar de fietsen verhuurd worden. De deelfietsen zijn ook in buurgemeenten Oegstgeest en Katwijk te vinden.

Duurzaam
Het deelfietsenproject is een samenwerking tussen de drie gemeenten en de provincie, die het initiatief sinds de start in 2024 subsidieert.

Met de opvallende oranje fietsen wil de provincie de regio verduurzamen en reizigers verleiden om de auto te laten staan. De fietsen overbruggen eenvoudig de ‘last mile’: de afstand tussen het treinstation en de eindbestemming. Door vaker over te stappen op de fiets ontstaat er minder verkeersdrukte én minder uitstoot.

Heb je een tip of beeldmateriaal? Stuur ons een bericht op WhatsApp via 06 141 50 700.
Advertentie

Duurzaamheid Leiden Maatschappij

Laatste Nieuws

Werkzaamheden A44: drie keer op vrijdagnacht dicht

8 oktober 2026

Wietske Veltman van wethouder naar fractievoorzitter

8 oktober 2026

Festival Ongekend Talent komt terug naar Leiden

8 oktober 2026


Advertentie

Nieuwsbrief

Iedere dag rond het middaguur het laatste nieuws van Sleutelstad? Meld je aan voor de nieuwsbrief!




Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×