De winteropvang voor mensen die in Leiden op straat slapen, kan niet eerder open dan op 2 november. Volgens de wethouder Julius Terpstra is het door een tekort aan opvangplekken niet mogelijk om de opvang eerder beschikbaar te maken.
De vraag om de opvang eerder te openen werd gesteld door D66-raadslid Linda Beimer. Zij maakt zich zorgen over het groeiende aantal mensen dat buiten slaapt. Dat gebeurt onder meer bij de Morspoortgarage, maar de laatste tijd ook bij het Garenmarktplein. “Je maakt je in eerste instantie zorgen over die mensen, maar het zorgt ook voor overlast in de omgeving.”
De gemeente liet eerder aan Sleutelstad weten dat een deel van de buitenslapers geen recht heeft op een plek in de maatschappelijke opvang. Het gaat veelal om arbeidsmigranten. Zij wachten op de opening van de winteropvang in november. Beimer wilde daarom weten of die niet eerder open kan.
Gezinnen
Dat lukt volgens Terpstra dus niet. Het gebouw voor de winteropvang, naast de reguliere opvanglocatie aan de 3e Binnenvestgracht, is afgelopen zomer al in gebruik genomen om extra mensen op te vangen. Ook in het voormalige Best Western Hotel aan de Lange Mare worden sinds begin deze maand dakloze gezinnen ondergebracht. Het gaat om mensen zonder zware verslavings- of psychiatrische problemen. De mensen die nu in de winteropvang verblijven, worden volgens de wethouder elders gehuisvest. Die ‘schuifoperatie’ duurt even, waardoor de winteropvang niet eerder open kan.
Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden
E-mail
redactie@sleutelstad.nl
Telefoon Redactie
071 - 5235907