Filmmaker Ruud Lenssen (Foto: Ruud Lenssen)
Locatie:

Mantelzorgcafé Leiderdorp e.o
De Sterrentuin
Van Diepingenlaan 110
2352 KA Leiderdorp

Wanneer:

Donderdag 18 juni van 19.15 tot 21.00 uur

Entree:

Gratis

Filmavond Mantelzorgcafé Leiderdorp

Op 18 juni wordt de documentaire WEI van filmmaker Ruud Lenssen vertoont. Dit is een film waarin hij twee jaar lang zijn ouders volgde nadat dementie bij zijn vader Jac werd vastgesteld.

Terwijl Jac probeert vast te houden aan zijn geliefde stukje natuurgrond, wordt zijn vrouw Ria steeds meer geconfronteerd met de uitdagingen van het mantelzorgen. Haar liefde en toewijding gaan hand in hand met gevoelens van onzekerheid, verdriet en eenzaamheid

Ruud Lenssen is een Nederlandse documentairemaker, onder andere bekend van Wei (IDFA competitie 2019) en Kathem & Chris (winnaar Dioraphteprijs Nederlands Filmfestival 2010).

Met de film wil Lenssen heersende taboes bespreekbaar maken en de effecten van dementie op een gezin tonen. “Zowel de angst en onzekerheid van mijn vader; het niet kunnen vragen om hulp en de vereenzaming van mijn moeder; tot uiteindelijk de onmogelijke maar noodgedwongen beslissing om afstand te nemen van je levenspartner.”

Gepubliceerd: 11 juni 2026



Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×