(Foto mozaïek met dobbelende romeinen: Patricia Pol / st. Mooi Matilo)
Locatie:

Park Matilo

Wanneer:

Zondag 23 augustus van 13.00 tot 16.00 uur

Entree:

Gratis

Romeinse spelletjes in park Matilo

Kom Romeinse spelletjes spelen in Park Matilo in Leiden. Misschien ken je Mola, Trigon of Bikkelen? Ook Rota en dobbelen staan op het programma. De spellen zijn zowel voor kinderen en volwassenen leuk en uitdagend.

In de Romeinse tijd speelden mensen veel spellen. In huis, op straat of in het badhuis. Het Molenspel, dat toen Mola heette, werd heel veel gespeeld. Soms tekende men het spel in het zand en speelden ze met witte en zwarte steentjes. Had je meer geld, dan liet je een mooi houten bord maken met zwarte en witte glazen stenen.

Schaken werd in de Romeinse tijd ook al gedaan. Toen heette dat nog Ludus Latrunculorum. Dat is latijn voor ‘Spel der Bandieten’. Hoewel het niet helemaal hetzelfde is als tegenwoordig, is het principe van het spel hetzelfde gebleven.

Ook bekend was bikkelen, een behendigheidsspel met schapenbotjes. Je grootouders hebben het misschien nog gespeeld op het schoolplein. In Mongolië staat bikkelen ook nu nog in de top 3 van favoriete spellen.

Meld je bij de Fabrica in het Romeinse fort Matilo, want daar liggen de spelletjes klaar. Natuurlijk leggen de vrijwilligers van Mooi Matilo uit hoe je het spel spelen moet.

Meer informatie op www.parkmatilo.nl. Meld je aan via info@parkmatilo.nl

Gepubliceerd: 12 augustus 2026



Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×