Hoofdorganisator Martijn Otten

Internationaal debattoernooi in Leiden

Dit weekend organiseert De Leiden Debating Union hun jaarlijkse debattoernooi: de Leiden Open. Ze bestaan dit jaar tien jaar, en daarom pakken ze extra groot uit met voorrondes op het Bonaventura College, de finales in het Kamerlingh Onnes Gebouw (KOG) en een groot feest op Catena.

Succesvolle debaters
Er komen veel sterke sprekers uit o.a. Amerika, Engeland, Rusland en Australië. Ook zullen twee WK-finalisten uit Glasgow meedoen. Het hoofd-jurylid is Leela Koenig, één van de meest succesvolle debaters van de afgelopen tien jaar.

WK-finale
Hoofdorganisator Martijn Otten belooft een sterke finale. ”De Leidse debatvereniging is al jaren heel succesvol. In 2012 wonnen we het EK en in 2013 stonden twee van onze teams in de WK-finale. De Leiden Open is dan ook een toernooi waar goede internationale debaters graag naar toe komen.”

Vijftien minuten
De stellingen worden op het toernooi zelf pas bekend gemaakt en gaan over verschillende onderwerpen. De spelers krijgen vijftien minuten voorbereidingstijd en moeten daarna omstebeurt spreken. Wie het overtuigendst spreekt wint.

Heb je een tip of beeldmateriaal? Stuur ons een bericht op WhatsApp via 06 141 50 700.
Advertentie

Leiden

Laatste Nieuws

Fatbikers geschept op zebrapad in Oegstgeest

6 november 2026

Leiden vraagt inwoners om inbreng voor nieuw veiligheidsplan

6 november 2026

Gemeenteraad Voorschoten stemt in met begroting ondanks zorgen over hogere woonlasten

6 november 2026


Advertentie

Nieuwsbrief

Iedere dag rond het middaguur het laatste nieuws van Sleutelstad? Meld je aan voor de nieuwsbrief!




Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×