Kunstwerk ‘Vessel’ onthuld op Schuttersveld

63

Wethouder Yvonne van Delft onthulde gisteren samen met voorzitter Ron Hogenboom van het Business Platform Schipholweg Schuttersveld (BPS) het kunstwerk ‘Vessel’ van beeldend kunstenares Lillian Vlaun op het Schuttersveld. Vlaun maakte het werk voor Beelden in Leiden. De open lucht beeldententoonstelling die in de zomermaanden was te zien op de Hooglandse Kerkgracht.

Het BPS is in 2012 gestart met het plaatsen van een kunstwerk op het Schuttersveld om hiermee verbinding te leggen met het centrum van Leiden. Daarvoor kiest het BPS steeds een van de werken van Beelden in Leiden. Dit jaar is de keus dus gevallen op ‘Vessel’ van de Colombiaans/Nederlandse kunstenaar Lillian Vlaun.

IJsbrand Terpstra sprak bij de onthulling van Vessel achtereenvolgens met voorzitter Ron Hogenboom van het Business Platform Schipholweg Schuttersveld, cultuurwethouder Yvonne van Delft en met kunstenares Lillian Vlaun die het werk maakte.

Delen

63 reacties

 1. Arjenne Fakkel

  soms is geen kunst in de openbare ruimte ook een heel fijne keuze. Ik hoop zo, dat in ieder geval, ze de tunnel met rust laten. Sorry, maar moet het zeggen. Kijk naar de foto, het is een chaos van te veel dingen. Ik fietste er net langs en in het echt is het nog erger, want het is er altijd druk. Verbinding, wat een onzin. Rust en leegte zou iets zijn, dat perfect op zijn plek zou zijn, daar. Kunst integreren in de straat/ weg vormgeving is ook een reële optie. Kijk naar het gebouw op de achtergrond, dan heb je twee vliegen in één klap!

 2. Arjenne Fakkel

  soms is geen kunst in de openbare ruimte ook een heel fijne keuze. Ik hoop zo, dat in ieder geval, ze de tunnel met rust laten. Sorry, maar moet het zeggen. Kijk naar de foto, het is een chaos van te veel dingen. Ik fietste er net langs en in het echt is het nog erger, want het is er altijd druk. Verbinding, wat een onzin. Rust en leegte zou iets zijn, dat perfect op zijn plek zou zijn, daar. Kunst integreren in de straat/ weg vormgeving is ook een reële optie. Kijk naar het gebouw op de achtergrond, dan heb je twee vliegen in één klap!

 3. Arjenne Fakkel

  soms is geen kunst in de openbare ruimte ook een heel fijne keuze. Ik hoop zo, dat in ieder geval, ze de tunnel met rust laten. Sorry, maar moet het zeggen. Kijk naar de foto, het is een chaos van te veel dingen. Ik fietste er net langs en in het echt is het nog erger, want het is er altijd druk. Verbinding, wat een onzin. Rust en leegte zou iets zijn, dat perfect op zijn plek zou zijn, daar. Kunst integreren in de straat/ weg vormgeving is ook een reële optie. Kijk naar het gebouw op de achtergrond, dan heb je twee vliegen in één klap!

 4. Arjenne Fakkel

  soms is geen kunst in de openbare ruimte ook een heel fijne keuze. Ik hoop zo, dat in ieder geval, ze de tunnel met rust laten. Sorry, maar moet het zeggen. Kijk naar de foto, het is een chaos van te veel dingen. Ik fietste er net langs en in het echt is het nog erger, want het is er altijd druk. Verbinding, wat een onzin. Rust en leegte zou iets zijn, dat perfect op zijn plek zou zijn, daar. Kunst integreren in de straat/ weg vormgeving is ook een reële optie. Kijk naar het gebouw op de achtergrond, dan heb je twee vliegen in één klap!

 5. Arjenne Fakkel

  soms is geen kunst in de openbare ruimte ook een heel fijne keuze. Ik hoop zo, dat in ieder geval, ze de tunnel met rust laten. Sorry, maar moet het zeggen. Kijk naar de foto, het is een chaos van te veel dingen. Ik fietste er net langs en in het echt is het nog erger, want het is er altijd druk. Verbinding, wat een onzin. Rust en leegte zou iets zijn, dat perfect op zijn plek zou zijn, daar. Kunst integreren in de straat/ weg vormgeving is ook een reële optie. Kijk naar het gebouw op de achtergrond, dan heb je twee vliegen in één klap!

 6. Arjenne Fakkel

  soms is geen kunst in de openbare ruimte ook een heel fijne keuze. Ik hoop zo, dat in ieder geval, ze de tunnel met rust laten. Sorry, maar moet het zeggen. Kijk naar de foto, het is een chaos van te veel dingen. Ik fietste er net langs en in het echt is het nog erger, want het is er altijd druk. Verbinding, wat een onzin. Rust en leegte zou iets zijn, dat perfect op zijn plek zou zijn, daar. Kunst integreren in de straat/ weg vormgeving is ook een reële optie. Kijk naar het gebouw op de achtergrond, dan heb je twee vliegen in één klap!

 7. Arjenne Fakkel

  soms is geen kunst in de openbare ruimte ook een heel fijne keuze. Ik hoop zo, dat in ieder geval, ze de tunnel met rust laten. Sorry, maar moet het zeggen. Kijk naar de foto, het is een chaos van te veel dingen. Ik fietste er net langs en in het echt is het nog erger, want het is er altijd druk. Verbinding, wat een onzin. Rust en leegte zou iets zijn, dat perfect op zijn plek zou zijn, daar. Kunst integreren in de straat/ weg vormgeving is ook een reële optie. Kijk naar het gebouw op de achtergrond, dan heb je twee vliegen in één klap!

 8. Mic Stouten

  en wat heeft die pleuriszooi weer gekost net als die bonk roest achter het lumc of die idiote stapel stenen bij oude balastingkantoor en dat allemaal van ons belasting geld terwijl je al dat geld beter in de zorg kan gooien want daar scheelt nog wel het een en ander aan in leiden

 9. Mic Stouten

  en wat heeft die pleuriszooi weer gekost net als die bonk roest achter het lumc of die idiote stapel stenen bij oude balastingkantoor en dat allemaal van ons belasting geld terwijl je al dat geld beter in de zorg kan gooien want daar scheelt nog wel het een en ander aan in leiden

 10. Mic Stouten

  en wat heeft die pleuriszooi weer gekost net als die bonk roest achter het lumc of die idiote stapel stenen bij oude balastingkantoor en dat allemaal van ons belasting geld terwijl je al dat geld beter in de zorg kan gooien want daar scheelt nog wel het een en ander aan in leiden

 11. Mic Stouten

  en wat heeft die pleuriszooi weer gekost net als die bonk roest achter het lumc of die idiote stapel stenen bij oude balastingkantoor en dat allemaal van ons belasting geld terwijl je al dat geld beter in de zorg kan gooien want daar scheelt nog wel het een en ander aan in leiden

 12. Brigitte de Jeu

  Komt dit idee uit het boek… Werken met purschuim voor dummy’s?
  Mag toch hopen dat de ‘kunstenaar met de grote K’ geld moet betalen voor dat plekje, dan hebben we er iig nog iets aan.

 13. Brigitte de Jeu

  Komt dit idee uit het boek… Werken met purschuim voor dummy’s?
  Mag toch hopen dat de ‘kunstenaar met de grote K’ geld moet betalen voor dat plekje, dan hebben we er iig nog iets aan.

 14. Brigitte de Jeu

  Komt dit idee uit het boek… Werken met purschuim voor dummy’s?
  Mag toch hopen dat de ‘kunstenaar met de grote K’ geld moet betalen voor dat plekje, dan hebben we er iig nog iets aan.

 15. Brigitte de Jeu

  Komt dit idee uit het boek… Werken met purschuim voor dummy’s?
  Mag toch hopen dat de ‘kunstenaar met de grote K’ geld moet betalen voor dat plekje, dan hebben we er iig nog iets aan.

 16. Marcus Rooijakkers

  Mag ik even als voorzitter van Beelden in Leiden wat zeggen want……dit kunstwerk van Lillian Vlaughn is in opdracht van Beelden in Leiden vervaardigd. De basis van onze stichting is jonge Nederlandse beeldend kunstenaars een platform te bieden. Gedeeltelijk geschiedt dit vanuit publieke gelden en anderzijds ondersteund vanuit het bedrijfsleven. Kunst is overal, van de vormgeving van uw pakje sigaretten, de Nachtwacht en uw auto aan toe. Kunst is belangrijk in uw huiskamer maar wijst ook de weg want wie weet niet waar de Stierenbrug staat. Zonder kunst geen beleving, geen bezieling. Kunstenaars, vormgevers en architecten verfraaien onze ongeving en maken de wereld toegankelijker. Terug naar het beeld van Vlaughn, met dank aan de ondernemersvereniging van de Schipholweg krijgt dit beeld uit onze tentoonstelling van afgelopen jaar een plekje aan de kruissing Schipholweg Schuttersveld. Deze ondernemersclub is er alles aan gelegen de zakelijke omgeving te verfraaien, daar zijn potjes voor en daar profiteren wij allen van, want….een fraaie omgeving met prettige verlichting, nette uitstraling en inrichting straalt veiligheid uit. Over smaak valt niet te twisten maar de inspanningen van vele instanties die deze veiligheid bewerkstelligen verdienen een pluim en is geen kwestie van afkeur of geldverspilling. Dank voor uw aandacht.

 17. Marcus Rooijakkers

  Mag ik even als voorzitter van Beelden in Leiden wat zeggen want……dit kunstwerk van Lillian Vlaughn is in opdracht van Beelden in Leiden vervaardigd. De basis van onze stichting is jonge Nederlandse beeldend kunstenaars een platform te bieden. Gedeeltelijk geschiedt dit vanuit publieke gelden en anderzijds ondersteund vanuit het bedrijfsleven. Kunst is overal, van de vormgeving van uw pakje sigaretten, de Nachtwacht en uw auto aan toe. Kunst is belangrijk in uw huiskamer maar wijst ook de weg want wie weet niet waar de Stierenbrug staat. Zonder kunst geen beleving, geen bezieling. Kunstenaars, vormgevers en architecten verfraaien onze ongeving en maken de wereld toegankelijker. Terug naar het beeld van Vlaughn, met dank aan de ondernemersvereniging van de Schipholweg krijgt dit beeld uit onze tentoonstelling van afgelopen jaar een plekje aan de kruissing Schipholweg Schuttersveld. Deze ondernemersclub is er alles aan gelegen de zakelijke omgeving te verfraaien, daar zijn potjes voor en daar profiteren wij allen van, want….een fraaie omgeving met prettige verlichting, nette uitstraling en inrichting straalt veiligheid uit. Over smaak valt niet te twisten maar de inspanningen van vele instanties die deze veiligheid bewerkstelligen verdienen een pluim en is geen kwestie van afkeur of geldverspilling. Dank voor uw aandacht.

 18. Susanne van Vliet

  Het komt aan op smaak…. maar zelf had ik gehoopt op iets historisch… met oog op de Leidse geschiedenis. Leiden cs en Noord worden toch al z’on “concrete jungle”.

 19. Susanne van Vliet

  Het komt aan op smaak…. maar zelf had ik gehoopt op iets historisch… met oog op de Leidse geschiedenis. Leiden cs en Noord worden toch al z’on “concrete jungle”.

 20. Susanne van Vliet

  Het komt aan op smaak…. maar zelf had ik gehoopt op iets historisch… met oog op de Leidse geschiedenis. Leiden cs en Noord worden toch al z’on “concrete jungle”.

 21. Susanne van Vliet

  Het komt aan op smaak…. maar zelf had ik gehoopt op iets historisch… met oog op de Leidse geschiedenis. Leiden cs en Noord worden toch al z’on “concrete jungle”.

   • Een Leids burger op

    Er is juist geen Kunst aan. Er zullen vast meer mensen zijn die zoiets in elkaar kunnen zetten. 🙂

  • Eus de Watergeus op

   Dat is de hamvraag. De kunstenaar slaagt erin hier totale verwarring te stichten en ik vraag me dan ook af of de verkeersveiligheid wel gediend is met deze toevoeging. ‘Vessel’ is het Engelse woord voor vaartuig; ik gok een here-to-stay patchwork fantasie-UFO.

 22. Mooi. Nu nog wat troep van ‘Banksy’ op de panden in de omgeving aanbrengen en de verrommeling van dit gebied is helemaal compleet…

 23. Die kunst van banksy vernietigt zichzelf tenminste nog…Lekker milieubewust ook dat purschuim. Denk je dat als groenlinks in het college zit er bewuster met het milieu wordt omgegaan, maar nee hoor.😢😩

  • Dag proletenkop op

   Aah, dezelfde Marcel die 1 uur eerder op Sleutelstad de zelfmoord van een moordenaar toejuicht. Vernielen willen lijkt nogal je ding. Wel wat burgerlijk dat je er steeds een excuus bij zoekt, om het air van fatsoen hoog te houden of zoiets. Laat toch varen, wees jezelf!

 24. Marcus Rooijakkers

  Mag ik even als voorzitter van Beelden in Leiden wat zeggen want……dit kunstwerk van Lillian Vlaughn is in opdracht van Beelden in Leiden vervaardigd. De basis van onze stichting is jonge Nederlandse beeldend kunstenaars een platform te bieden. Gedeeltelijk geschiedt dit vanuit publieke gelden en anderzijds ondersteund vanuit het bedrijfsleven. Kunst is overal, van de vormgeving van uw pakje sigaretten, de Nachtwacht en uw auto aan toe. Kunst is belangrijk in uw huiskamer maar wijst ook de weg want wie weet niet waar de Stierenbrug staat. Zonder kunst geen beleving, geen bezieling. Kunstenaars, vormgevers en architecten verfraaien onze ongeving en maken de wereld toegankelijker.

  Terug naar het beeld van Vlaughn, met dank aan de ondernemersvereniging van de Schipholweg krijgt dit beeld uit onze tentoonstelling van afgelopen jaar een plekje aan de kruissing Schipholweg Schuttersveld. Deze ondernemersclub is er alles aan gelegen de zakelijke omgeving te verfraaien, daar zijn potjes voor en daar profiteren wij allen van, want….een fraaie omgeving met prettige verlichting, nette uitstraling en inrichting straalt veiligheid uit. Over smaak valt niet te twisten maar de inspanningen van vele instanties die deze veiligheid bewerkstelligen verdienen een pluim en is geen kwestie van afkeur of geldverspilling. Dank voor uw aandacht.

 25. Marcus Rooijakkers

  Mag ik even als voorzitter van Beelden in Leiden wat zeggen want……dit kunstwerk van Lillian Vlaughn is in opdracht van Beelden in Leiden vervaardigd. De basis van onze stichting is jonge Nederlandse beeldend kunstenaars een platform te bieden. Gedeeltelijk geschiedt dit vanuit publieke gelden en anderzijds ondersteund vanuit het bedrijfsleven. Kunst is overal, van de vormgeving van uw pakje sigaretten, de Nachtwacht en uw auto aan toe. Kunst is belangrijk in uw huiskamer maar wijst ook de weg want wie weet niet waar de Stierenbrug staat. Zonder kunst geen beleving, geen bezieling. Kunstenaars, vormgevers en architecten verfraaien onze ongeving en maken de wereld toegankelijker.

  Terug naar het beeld van Vlaughn, met dank aan de ondernemersvereniging van de Schipholweg krijgt dit beeld uit onze tentoonstelling van afgelopen jaar een plekje aan de kruissing Schipholweg Schuttersveld. Deze ondernemersclub is er alles aan gelegen de zakelijke omgeving te verfraaien, daar zijn potjes voor en daar profiteren wij allen van, want….een fraaie omgeving met prettige verlichting, nette uitstraling en inrichting straalt veiligheid uit. Over smaak valt niet te twisten maar de inspanningen van vele instanties die deze veiligheid bewerkstelligen verdienen een pluim en is geen kwestie van afkeur of geldverspilling. Dank voor uw aandacht.

Over de auteur

Chris de Waard

Hoofdredacteur en oprichter van deze site en de radiozender Sleutelstad 93.7 FM. Volgt met name de Leidse gemeentepolitiek en bericht daar over.

Je bent nu offline