Ook de gemeente Leiden heeft regenboogvlag deze week uitgehangen. (Foto: Chris de Waard).

Regenboogvlag wappert bij Leidse regiogemeenten uit protest tegen Nashville-verklaring

Vanmorgen is in Leiden de regenboogvlag gehesen bij het stadhuis als teken van afkeuring tegen de Nederlandse versie van de zogenaamde Nashville-verklaring, waarin homoseksualiteit en transgenderiteit in stevige bewoordingen worden afgewezen. In Voorschoten gebeurde hetzelfde bij het gemeentehuis aan de Leidseweg. Gisteren ging de vlag om diezelfde reden al in top in Leiderdorp en Zoeterwoude.

“Wij hijsen deze week in de gemeente Leiderdorp de Regenboogvlag, omdat wij vinden dat in Leiderdorp iedereen meetelt en je mag zijn wie je bent! (Foto: J.P. Kranenburg).

Vanmorgen besloot het college van burgemeester en wethouders van Voorschoten ook om een statement te maken tegen de Nashville-verklaring. Direct werd daarop ook aan de Leidseweg de regenboogvlag gehesen. (Foto: Gemeente Voorschoten).

Als enige gemeente in de regio Leiden wordt de regenboogvlag in Oegstgeest vooralsnog niet gehesen.

Heb je een tip of beeldmateriaal? Stuur ons een bericht op WhatsApp via 06 141 50 700.
Advertentie

Leiden Leiderdorp Maatschappij Oegstgeest Regio Voorschoten Zoeterwoude

Laatste Nieuws

Bestelbus in brand aan Tollenaersingel in Leiderdorp

8 november 2026

File op A4 bij Leiden na ongeval

8 november 2026

Aanmeldproblemen voor gratis Duinrelldag

8 november 2026


Advertentie

Nieuwsbrief

Iedere dag rond het middaguur het laatste nieuws van Sleutelstad? Meld je aan voor de nieuwsbrief!




Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×