(Foto's: J.P. Kranenburg).

Leiderdorp op weg naar dekkend AED-netwerk

Met het plaatsen van een AED bij de brandweerkazerne aan de Simon Smitweg is Leiderdorp weer een stapje dichterbij een dekkend netwerk van de levensreddende apparaten. Wethouder Daan Binnendijk onthulde de AED woensdagmiddag samen met voorzitter Divera Kapteijn van de EHBO vereniging Leiderdorp. De EHBO vereniging heeft de buitenkast van de AED geschonken en de gemeente heeft de AED gefinancierd.

Een automatische externe defibrillator (AED) helpt om iemand met een hartstilstand te reanimeren. Daarvoor is kennis niet per se nodig, het apparaat geeft zelf gesproken uitleg als het wordt aangezet.

De nieuwe AED naast het gemeentehuis  is de zevende in Leiderdorp die 24 uur per dag bereikbaar is. Daarnaast telt het dorp er nog eens negen op plekken die niet altijd bereikbaar zijn. Bijvoorbeeld in de hal van het gemeentehuis. De AED’s zijn aangemeld bij het reanimatie oproepsysteem van HarstlagNu. Als er via 112 een melding wordt gedaan van een hartstilstand dan stuurt de organisatie van burgerhulpverleners een oproep naar aangemelde vrijwilligers die in de buurt van het slachtoffer zijn. In die oproep staat dan ook de locatie van de dichtstbijzijnde AED.

Heb je een tip of beeldmateriaal? Stuur ons een bericht op WhatsApp via 06 141 50 700.
Leiderdorp Maatschappij

Laatste Nieuws

Thijs Vos: 'Nieuwe college zet vooral beleid van PRO en CDA voort'

6 oktober 2026

Garagebox Hyacinthstraat gesloten na vondst GHB

6 oktober 2026

Leidse boomambassadeur houdt pleidooi voor Utrechtse 'Boom van het Jaar'

6 oktober 2026


Advertentie

Nieuwsbrief

Iedere dag rond het middaguur het laatste nieuws van Sleutelstad? Meld je aan voor de nieuwsbrief!




Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×