Tramstel A619/A620 aan het eind van de jaren vijftig op het Leidse Stationsplein. (Foto: Frits van der Gragt).

De Blauwe Tram gaat weer rijden

De Blauwe Tram gaat weer rijden. In 2024 moet een nieuwe versie van de historische tram te zien zijn. Voor de reconstructie van de tram wordt gebruik gemaakt van de originele bouwtekeningen uit 1932. Het is de bedoeling dat de gereconstrueerde NZH-tram A619/A920 in 2024 gaat rijden – precies 100 jaar na de introductie van de Blauwe Tram in Noord- en Zuid-Holland.

De A619/A620 reed vanaf 1932 tussen Haarlem en Leiden en vanaf 1949 van Leiden naar Katwijk / Noordwijk en Den Haag. Het rijtuig was de laatste NZH-tram die in 1961 in reguliere dienst reed.

Het initiatief voor de herbouw van de tram komt van de Stichting De Nieuwe Blauwe Tram. De firma Peterse Las en Constructie uit het Noord-Hollandse Winkel gaat de twee benodigde stalen rijtuigbakken bouwen. De twee casco’s zijn naar verwachting in maart en april 2021 gereed. Daarna worden ze in de werkplaats van de stichting in Haarlem voorzien van draaistellen, elektrische apparatuur en een interieur.

Afgelopen vrijdag zijn de contracten getekend voor de bouw van de casco’s van de historische Blauwe Tram A619/A620 van de NZH.

Heb je een tip of beeldmateriaal? Stuur ons een bericht op WhatsApp via 06 141 50 700.
Advertentie

Cultuur Leiden Regio Blauwe Tram

Laatste Nieuws

Man met balletjespistool aangehouden in Tweelingstraat

27 oktober 2026

Vrouw op de fiets in Oegstgeest geschept door auto

27 oktober 2026

Burgemeester De Lange preekt over omzien naar elkaar

27 oktober 2026


Nieuwsbrief

Iedere dag rond het middaguur het laatste nieuws van Sleutelstad? Meld je aan voor de nieuwsbrief!




Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×