Slappendel en Romeijn tijdens de herdenking. (Foto: Oranjevereniging Leiderdorp)

Oranjevereniging en gemeente leggen bloemen tijdens Indië-herdenking

Jaarlijks wordt op 15 augustus, de dag waarop de Tweede Wereldoorlog in het hele Koninkrijk der Nederlanden voorbij was, stilgestaan bij de slachtoffers van de oorlog tegen Japan en de Japanse bezetting van Nederlands-Indië. In Leiderdorp herdenken de gemeente en Oranjevereniging met het leggen van zonnebloemen bij het monument op de Algemene Begraafplaats.

De bloemen zijn neergelegd door locoburgemeester Herman Romeijn en de nieuwe voorzitter van de Oranjevereniging Leiderdorp, Rudo Slappendel. “In Leiderdorp staan we ieder jaar stil bij deze herdenking, dit gebeurt in een kleinere bezetting dan de herdenking op 4 mei. Toch is het goed om jaarlijks hierbij stil te staan”, zegt Slappendel. Romeijn vult aan: “Ook nu mogen we de lessen uit het verleden niet vergeten”.

Leiderdorp kent twee slachtoffers die sneuvelde in Nederlands-Indië. De heer W. Rietkerk overleed op 22-jarige leeftijd en de heer L.H. Schipper werd 33 jaar.

Vandaag was ook de landelijke herdenking. Deze vindt sinds 1988 plaats bij het Indisch Monument in Den Haag.

Heb je een tip of beeldmateriaal? Stuur ons een bericht op WhatsApp via 06 141 50 700.
Leiderdorp Maatschappij

Laatste Nieuws

Thijs Vos: 'Nieuwe college zet vooral beleid van PRO en CDA voort'

6 oktober 2026

Garagebox Hyacinthstraat gesloten na vondst GHB

6 oktober 2026

Leidse boomambassadeur houdt pleidooi voor Utrechtse 'Boom van het Jaar'

6 oktober 2026


Advertentie

Nieuwsbrief

Iedere dag rond het middaguur het laatste nieuws van Sleutelstad? Meld je aan voor de nieuwsbrief!




Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×