Fleur van den Berg in haar atelier tijdens de bewonersbijeenkomst. (Foto: Malinda Clouder)

Leidse kunstenares Fleur van den Berg maakt kunstwerk bij Morspoort

Na twintig jaar wachten mag de Leidse kunstenares Fleur van den Berg eindelijk haar kunstwerk realiseren in de openbare ruimte. Oorspronkelijk zou haar werk op het Stationsplein komen, maar door veranderende plannen werd dit keer op keer uitgesteld. Nu is besloten dat haar kunstwerk een plek krijgt bij de Morspoort, waar de omgeving de komende jaren opnieuw wordt ingericht.

Van den Berg, gespecialiseerd in glas en diverse andere materialen, heeft al meerdere kunstwerken in Leiden gemaakt. Een bekend voorbeeld is Molecular, een bronzen beeld in de Rijndijkbuurt. Voor haar nieuwe opdracht laat ze zich inspireren door de verhalen van de buurt en de geschiedenis van de Morspoort. Tijdens een bewonersbijeenkomst deelde ze haar eerste ideeën en luisterde ze naar wensen uit de wijk.

Momenteel bevindt het project zich in de ontwerpfase. Van den Berg werkt de komende maanden aan schetsen, waarna een definitief ontwerp wordt vastgesteld. De realisatie neemt vervolgens enkele jaren in beslag. “Ik verzamel indrukken en vertaal die naar een kunstwerk dat past bij de plek”, zegt de kunstenares. Ondanks de lange wachttijd is Van den Berg enthousiast. “Dit is mijn passie, en zolang ik kan creëren, blijf ik dat doen.”

Cultuur071: Fleur van der Berg maakt kunstwerk bij Morspoort.

Advertentie

Cultuur Leiden


Sleutelstad Media
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×