(Foto: Gemeente Oegstgeest)

Oegstgeest gaat kapel op Oud-Poelgeest restaureren

Het kapelletje op landgoed Oud-Poelgeest wordt gerestaureerd. Het 19-eeuwse gebouwtje op het landgoed was oorspronkelijk bedoeld als kapel, maar werd later gebruikt als jagershuis en woning voor Hongaarse studenten en was ook enige tijd gekraakt. De laatste jaren was het pand in gebruik als opslagruimte en vergaderlocatie.

Wethouder Kees Oudendijk en Marcel van Dijk van Stichting erfgoed Oud-Poelgeest gaven afgelopen week het startsein. “We willen dit bijzondere gebouw meer betrekken bij de beleving van Oud-Poelgeest”, zegt de stichting. Na de renovatie moet het gebouw een nieuwe functie krijgen binnen het landgoed. “Misschien zelfs voor overnachtingen in deze historische setting”, zegt de stichting.

Het is de bedoeling dat het kapelletje op een duurzame manier gerenoveerd wordt. Daarbij moeten de historische waarden van het pand behouden moeten blijven. Alle vergunningen voor de renovatie zijn goedgekeurd. De stichting is nu op zoek naar een aannemer. De aanbesteding daarvoor is begonnen.

Heb je een tip of beeldmateriaal? Stuur ons een bericht op WhatsApp via 06 141 50 700.
Advertentie

Economie Maatschappij Oegstgeest

Laatste Nieuws

Aanleg combibaan Voorschoten uitgesteld tot voorjaar

23 oktober 2026

Huren in Holland Rijnland zwicht na felle kritiek: regels teruggedraaid

23 oktober 2026

Gratis tandartshulp voor mensen die behandeling niet kunnen betalen

23 oktober 2026


Nieuwsbrief

Iedere dag rond het middaguur het laatste nieuws van Sleutelstad? Meld je aan voor de nieuwsbrief!




Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×