De gemeente Oegstgeest heeft woensdag een overeenkomst ondertekend met ontwikkelaar Citystone over de aanleg van de woonbuurt Almondehoeve. In deze overeenkomst zijn afspraken gemaakt over de kosten en samenwerking tussen de gemeente en de ontwikkelaar. Hiermee kan er verder worden gewerkt aan de concrete plannen voor het project, die naar verwachting in november aan de gemeenteraad worden voorgelegd.
De nieuwe woonwijk zal in totaal 160 woningen bevatten, waarvan 104 betaalbare huur- en koopwoningen. Een deel daarvan wordt sociale huur. In de wijk komen appartementen, eengezinswoningen en een woonhofje. “De uitdaging is om woningen te bouwen die passen bij verschillende groepen én bij de omgeving”, aldus wethouder Kees Oudendijk, die verantwoordelijk is voor het project. “In de Almondehoeve wonen straks mensen van alle leeftijden, met diverse inkomens en in een groene omgeving.”
Sfeerimpressie van de nieuwe woonbuurt Almondehoeve.
Groen
De nieuwe woonbuurt krijgt ook een groen hart, bestaande uit bomen en een waterpartij. Daarnaast zijn er diverse duurzame keuzes gemaakt. Gemiddeld krijgt de Almondehoeve slechts één parkeerplaats per woning die ook nog eens waterdoorlatend is. Als kers op de taart krijgen de appartementen groene daken. “We zijn uitgedaagd om te blijven verbeteren. Niet alleen met kritische vragen, maar ook met ideeën en nieuwe invalshoeken”, zegt wethouder Oudendijk. Daarom heeft ook een klankbordgroep, bestaande uit omwonenden en andere betrokkenen meegedacht over de ideeën.
Sleutelstad Media
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden
E-mail
redactie@sleutelstad.nl
Telefoon Redactie
071 - 5235907