De eerste paal voor veertien nieuwe woonwagens aan de Trien Semlerstraat is donderdag geslagen. De start van het project werd gevierd met een frietkraam. Ook waren er speeches van wethouder Terpstra en direc-teur Danny Wijnbelt van woningbouwvereniging De Sleutels die de woonwagens heeft gekocht van de gemeente Leiden en ze gaat verhuren.
De eer om de eerste paal in de grond te slaan, was voor bewoner Piet Boon. Hij woont al 34 jaar aan de Trien Semlerstraat en moest best een tijdje wachten op de vernieuwingen. De bewoners vroegen al zo’n tien jaar om vervanging van de verouderde woonwagens.
Wethouder Julius Terpstra en bewoner Piet Boon over de nieuwe woonwagens die gebouwd worden in de Trien Semlerstraat.
Niet zonder slag of stoot
Het project kwam niet zonder slag of stoot van de grond. Er moest bijvoorbeeld 424.000 euro extra aan De Sleutels worden betaald, omdat de twee partijen een jaar na de overeenkomst besefte dat die nooit getekend was. Wethouder Terpstra noemde het een ‘ongelukkige samenloop van omstandigheden’ en heeft maatregelen genomen om herhaling te voorkomen.
Terpstra is wel erg blij dat de vernieuwingen nu kunnen beginnen. “Woonwagenbewoners behoren natuurlijk tot een groep mensen die dicht bij elkaar willen wonen en een bepaalde cultuur met elkaar delen. Nu er straks weer nieuwe wagens staan, kunnen er ook weer kinderen van de bewoners gaan wonen.”
Sleutelstad Media
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden
E-mail
redactie@sleutelstad.nl
Telefoon Redactie
071 - 5235907