Inwoners van Leiden kunnen nog tot en met zaterdag 24 mei hun ervaringen met parkeren in de binnenstad delen bij de zogeheten ‘Parkeerpraatbus’. Deze bus maakt deel uit van een breed onderzoek naar het effect van de recente parkeermaatregelen.
De afgelopen jaren veranderde het parkeerbeleid in de Leidse binnenstad steeds meer. Straatparkeren is nu vooral bedoeld voor bewoners, terwijl bezoekers vooral in parkeergarages moeten parkeren. Tegelijkertijd is op diverse plekken ruimte vrijgemaakt voor meer groen en fietsparkeren.
Het onafhankelijke onderzoek, uitgevoerd door de bureaus Empaction en Opiniepijlers, richt zich op de effecten van deze veranderingen. Bewoners, bezoekers en ondernemers zijn allemaal welkom om hun mening te delen.
Verslaggever Rutger Bos ging kijken bij de parkeerbus en maakte er een praatje met een aantal belangstellende Leidenaren en met onderzoeker Fred Eggink van bureau Opiniepijlers.
De Parkeerpraatbus staat nog drie dagen in het centrum van Leiden. Steeds tussen 10.00 en 16.00 uur met de onderzoekers van Opiniepijlers.
Donderdag 22 mei: Hooigracht, ter hoogte van de Kaasmarkt
Vrijdag 23 mei: Lange Mare, bij de Hartebrugkerk
Zaterdag 24 mei: op de Beestenmarkt
Sleutelstad Media
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden
E-mail
redactie@sleutelstad.nl
Telefoon Redactie
071 - 5235907