Het eerste Leidse vaatje haring werd voor 26.000 euro geveild. (Foto's: Chris de Waard)

Haringveiling vult laatje 3 October Vereeniging met 33.000 euro

De jaarlijkse haringparty met veiling van de 3 October Vereeniging heeft deze week alle verwachtingen overtroffen. Voor het tweede jaar op rij streken de leden van het 3 October Gilde, dat is een groep ondernemers die het feest der feesten financieel ondersteund, neer op het terras van Petit Café Anne et Fred aan de Boisotkade.

Centraal staat op de haringparty de veiling van het ‘eerste Leidse vaatje haring’. Veilingmeester Pieter-Gerrit Binkhorst van veilinghuis ‘Onder de Boompjes’ hanteerde ook dit jaar weer de hamer. Eerst voor een aantal items die dienden als opwarmertje voor het echte werk. Een avondje mee met Barry Badpak bleek heel populair. Daarnaast kwamen zaken onder de hamer als een taxatie voor een woning of een workshop bij papierkunstenares Astrid Vlasman. Al met al brengen die items 7.000 euro op.

Vaatje
Het eerste vaatje werd traditioneel per schip aangevoerd door enkele geuzen. Na het proeven van de haring door haringmeester René Jacobs begon de veiling van het vaatje. Na een openingsbod van vijfhonderd euro ging de Amerikaanse veiling in eerste instantie in stapjes van honderd euro. Bij dat veilingmodel betaalt elke bieder het eigen bod, zodat veel mensen kunnen bijdragen aan het eindresultaat. Dat gebeurde ook nu.

Recordopbrengst
Zoals elk jaar kwamen ook dit keer enkele bieders pas ‘in het spel’ toen de bedragen hoger werden en er telkens met duizend euro werd verhoogd. Het zorgde uiteindelijk voor een recordopbrengst van maar liefst 33.000 euro. Directeur Robert Juffermans van de West Coast Supply Group uit Leiden ging er uiteindelijk met het vaatje vandoor. Hij betaalde er dus een deel van het totaal voor.

Hutspotmaaltijd
Het geld wordt door de 3 October Vereeniging besteed aan de viering en herdenking van Leidens Ontzet. Meer specifiek wordt de hutspotmaaltijd ermee betaald die daardoor kan worden aangeboden aan de leden. Vorig jaar ging dat om maar liefst 6386 mensen.

Advertentie

Leiden Maatschappij Leidens Ontzet 2025


Sleutelstad Media
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×