En ook instellingen als het LUMC en Naturalis waren open voor het publiek. (Foto: Chris de Waard)

Open Dag Bio Science Park moet jongeren inspireren

Voor het tweede jaar stelden verschillende bedrijven en instellingen op het Bio Science Park in Leiden en Oegstgeest dit weekend de deuren open voor het publiek. Om kennis te maken met het gebied én om jongeren te inspireren een baan in de biowetenschappen te ambiëren.

Tijdens de open dag waren bedrijven als Johnson & Johnson, het Center for Human Drug Research (CHDR) en Biotech Training Facility door het publiek te bezoeken. En ook instellingen als het LUMC en Naturalis waren open voor het publiek.

Welvarend
De meeste mensen uit de regio zullen het Bio Science Park wel kennen, maar er in het dagelijks leven niet veel aandacht aan besteden. Dat is onterecht, vindt directeur van het Bio Science Park Esther Peters. “Dit gebied zorgt voor zoveel banen en zoveel economische activiteit in onze regio”, aldus Peters. “Ik durf wel te zeggen dat deze regio niet zo welvarend zou zijn zonder het Bio Science Park. “Met deze open dag proberen we het mysterie te ontrafelen.”

“En het maatschappelijke belang is ook enorm”, aldus Peters. “Er worden hier levens verlengd, levens verbeterd.” Een voorbeeld van wat er op het Bio Science Park gebeurt werd zaterdagochtend duidelijk. Een nieuwe behandeling voor Diabetes Type 1 is een enorme doorbraak, en werd grotendeels op het Bio Science Park ontwikkeld.

Ook de Leidse wethouder Wietske Veltman vindt dat het gebied niet onderschat moet worden. “Ik denk dat het groter is dan de lakenindustrie ooit was.” Veltman hoopt dat de open dag jongeren inspireert door te studeren en een baan op het park te ambiëren. “Er komen nog steeds heel veel banen bij, waarvan zeker de helft voor mbo’ers.”

Advertentie

Duurzaamheid Economie Leiden Link in Bio Maatschappij Oegstgeest Onderwijs Wetenschap


Sleutelstad Media
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×