Leidse terrassen langer open

Een zeer ruime meerderheid van de Leidse gemeenteraad heeft een voorstel van Studenten Voor Leiden (SVL) gesteund om de Leidse horeca toestemming te geven de terrassen langer open te houden als het heel warm weer is. Alleen het CDA, de ChristenUnie en de Partij voor de Dieren stemden tegen.

Zo’n regeling was er al voor dagen dat de thermometer de 28 graden aantikt, maar binnenkort is 25 graden voldoende voor een uurtje langer buiten zitten.

Dat het voorstel het zou halen leek bij voorbaat al duidelijk. Het werd mede ingediend door D66, de Partij Sleutelstad, de PvdA en de VVD. Die partijen zijn samen al bijna goed voor een meerderheid en ook burgemeester Heijkoop gaf namens het college een positief advies bij het voorstel. Mits er eerst goed wordt gesproken met omwonenden, want op overlast zit niemand te wachten.

In praktijk is de huidige drempel voor het ’tropenrooster’ relatief hoog, waardoor het in praktijk slechts zelden voorkomt dat de terrassen langer open mogen blijven. Vorig jaar bijvoorbeeld maar vier keer, terwijl er 28 dagen waren met temperaturen boven de 25 graden.

Leiden is niet uniek met het tropenrooster vanaf 25 graden. Utrecht voerde het bijvoorbeeld al eerder in. Voordeel is volgens de indieners ook dat het duidelijker is voor publiek en ondernemers als de regel vaker van toepassing is. Bovendien past het binnen een gastvrij horecabeleid en versterkt het de levendigheid van de stad in warme perioden.

Het is de bedoeling dat de nieuwe regel volgende zomer ingaat. Terrassen mogen dan op zondag tot en met donderdag open blijven tot 01.00 uur en op vrijdag en zaterdag tot 02.00 uur.

Advertentie

Economie Leiden Maatschappij


Sleutelstad Media
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×