(Foto: Chris de Waard)

Veiligheidsmonitor ook in Leiden weer van start

Net als elders in de regio, gaat deze maand ook in Leiden de Veiligheidsmonitor 2025 van start. Bijna 10.000 inwoners van Leiden ontvangen via een steekproef een uitnodiging om de vragenlijst in te vullen. De Veiligheidsmonitor is een tweejaarlijks terugkerend landelijk onderzoek over veiligheid en leefbaarheid onder inwoners en geeft onder andere antwoord op de vraag: Hoe veilig is Leiden?

In de vragenlijst staan onder andere vragen over leefbaarheid, slachtofferschap van criminaliteit, onveiligheid, buurtproblemen en het optreden van gemeente en politie. De Veiligheidsmonitor wordt door onderzoeksbureau Ipsos I&O uitgevoerd in opdracht van het Ministerie van Justitie en Veiligheid en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Sinds 2017 wordt het onderzoek in de oneven jaren uitgevoerd, daarvoor was het een jaarlijks terugkerend onderzoek.

Veiligheidsbeleid
De gemeente en politie werken samen en gebruiken de uitkomsten bij het maken en uitvoeren van het gemeentelijk en wijkgericht veiligheidsbeleid.

De gemeente en de politie vinden het belangrijk dat inwoners die een uitnodiging hebben ontvangen de enquête ook daadwerkelijk invullen. Alleen bij hoge deelname ontstaat namelijk een goed beeld van de veiligheidssituatie in Leiden.

Meer informatie over de Veiligheidsmonitor: www.cbs.nl/veiligheidsmonitor. De resultaten van de Veiligheidsmonitor worden in maart 2026 verwacht.

Leiden Maatschappij


Sleutelstad Media
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×