De vereniging startte de petitie tegen de plannen om het hospiteerbeleid te veranderen. (Foto: Felix Straatsma)

Petitie tegen hospiteerbeleid overhandigd aan DUWO

Huurdersvereniging BRES heeft woensdag een petitie overhandigd aan studentenhuisvester DUWO. De vereniging startte de petitie tegen de plannen om het hospiteerbeleid te veranderen. Het nieuwe beleid ondermijnt de autonomie van studenten om te bepalen wie er bij hen kan komen wonen, vindt BRES. De petitie is door 6.627 studenten en sympathisanten ondertekend.

DUWO wil het hospiteerbeleid aanpassen zodat er aan de hand van door DUWO opgestelde ‘objectieve criteria’ wordt bepaald wie er op een hospiteeravond mag langskomen. Voorheen maakten bewoners zelf een selectie uit geïnteresseerden, maar dat gaat als het aan DUWO ligt veranderen. Het doel van deze voorgenomen beleidsverandering is om de kans op het vinden van een studentenwoning eerlijker te maken en te voorkomen dat bepaalde groepen studenten worden buitengesloten.


Marnix Vorselman (bestuurslid BRES) en Anneleen Lagae (bestuursvoorzitter DUWO) over petitie nieuw hospiteerbeleid.

Volgens huurdersvereniging BRES brengen deze voorgenomen veranderingen de autonomie van studenten die al een kamer hebben in het geding. Op dit moment kunnen studenten nog volledig zelf bepalen wie er bij hen in huis mag komen wonen, maar als DUWO aan voorselectie gaat doen, is dat niet meer het geval. Dit heeft ‘directe gevolgen voor de sociale cohesie, veiligheid, het mentale welzijn en de sociale contacten van studenten’, meldt BRES in de petitie.

Maatrelelen
Zelf bepalen met wie je woont is volgens deze organisatie essentieel. “Er zijn heel veel maatregelen die je kan treffen waarmee je zowel aan eerlijkheid denkt als aan de bestaande bewoners. Wij willen graag goed met elkaar praten over hoe je dat het beste kan doen, want de manier die nu op tafel ligt, daar zijn wij het niet eens”, vertelt Marnix Vorselman, bestuurslid van BRES.

“Net als BRES vinden wij sociale cohesie heel belangrijk, maar tegelijkertijd zien we dat er iets moet veranderen aan het hospiteerbeleid,” zegt Anneleen Lagae, bestuursvoorzitter bij DUWO. Het is volgens haar op dit moment voor veel studenten niet duidelijk hoe ze aan een kamer moeten komen. “Door het gebrek aan transparantie en eerlijke kansen zie je dat bepaalde groepen, zoals internationale studenten en mbo’ers, vaak niet op een gelijkwaardige manier aan een kamer kunnen komen.”

BRES en DUWO gaan de komende maanden met elkaar in gesprek om het nieuwe hospiteerbeleid vorm te geven.

Advertentie

Leiden Maatschappij


Sleutelstad Media
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×