Het afsluitende 3 oktobervuurwerk in 2024. (Foto: Emile van Aelst)

Afsluitende 3 oktobervuurwerk afgelast wegens slecht weer

Het vuurwerk waarmee de viering van Leidens Ontzet jaarlijks wordt afgesloten, gaat niet door. Er wordt voor deze vrijdagavond slecht weer voorspeld en daardoor levert het afsteken van het vuurwerk teveel risico’s op.

Er stond voor 23.30 uur een adembenemende ‘pyromusical’ op het programma als spectaculaire afsluiting van de 3 oktoberfeesten.

“Net als op de historische dag van 3 oktober 1574 steekt er een sterke wind op”, zegt bestuurslid Femke Eisma van de 3 October Vereeniging. “De windkracht in combinatie met de windrichting maakt dat het niet verantwoord is om het vuurwerk door te laten gaan. De kermis is wel tot 1.00 uur open. Het gaat vanavond regenen en ook de wind wakkert aan tot vrij krachtig (windkracht 5).

Advertentie

Leiden Maatschappij Leidens Ontzet 2025


Sleutelstad Media
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×