
Wekelijks lopen veel Leidenaren langs de gevel van het stadhuis aan de Breestraat. De meesten hebben het complete gebouw van binnen nog nooit gezien. PvdA-raadslid Marc Newsome wil daar graag verandering in brengen.
Hij begon daarom zo’n twee jaar geleden met een serie rondleidingen door het monumentale stadhuis en begint binnenkort aan een nieuwe reeks. Iedereen die geïnteresseerd is om een kijkje te nemen in bijvoorbeeld de kamer van de burgemeester, de raadszaal en allerlei andere plekken waar het publiek normaal niet kan komen, kan zich bij Newsome melden.
Marc Newsome in gesprek met Chris de Waard over de rondleidingen.
Postduiven
“Leiden heeft het mooiste stadhuis van Nederland: van kunstwerken van Escher tot de postduiven die belangrijk waren bij het ontzet van Leiden”, zegt Newsome. “En het is de plek waar elke week besluiten worden genomen die direct invloed hebben op Leidenaren. Met de rondleidingen wil ik mensen dichter bij de lokale politiek brengen.”
Aanmelden
Aanmelden kan via m.newsome@gemeenteraadleiden.nl of door Marc Newsome te bellen of appen op nummer 06-17177859. Datum en tijd worden in overleg bepaald. De rondleidingen zijn mogelijk voor groepen, maar ook voor individuele aanmeldingen (1 à 2 personen). Kleine aanmeldingen worden in overleg samengevoegd tot één groep voor een gezamenlijke rondleiding.
Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden
E-mail
redactie@sleutelstad.nl
Telefoon Redactie
071 - 5235907