
Als over een jaar of twee Sportpark de Mors opnieuw is ingericht, ligt er op de plek waar nu nog de 3 Octoberhal en het CBR Examencentrum staan een urban sportpark met een mega-skatebaan van tachtig meter lang en zo’n vijftien meter breed. De Leidse gemeenteraad gaf afgelopen donderdagavond groen licht voor die herinrichting.
Een jaar of zes geleden was Casper Chaudron een van de jongeren uit de Merenwijk die zich hard begonnen te maken voor een volwassen skatepark in Leiden. Het baantje in de Merenwijk stelde maar weinig voor, zo vonden de skaters uit de wijk die daarom noodgedwongen hun heil buiten de stad zochten. Chaudron is inmiddels 24 en skate nog nog steeds. “Ik was vanmiddag nog in Katwijk”, vertelde hij donderdag na afloop van de raadsvergadering. “Dat hoeft straks niet meer.”
Desastreus
Tegen de tijd dat hij inderdaad in de Mors terecht kan om te skaten, is hij 26 en dus acht jaar verder sinds zijn eerste oproep aan de gemeente Leiden. Ook hier blijkt weer dat het soms een kwestie van een wel heel lange adem is om iets voor elkaar te krijgen in het volgebouwde Leiden. En ondertussen is skaten in de Merenwijk er ook niet echt bij. “Daar zijn in de tussentijd werkzaamheden aan geweest, die ongelukkig zijn uitgevallen.” Een nieuwe coating die de gemeente liet aanbrengen, pakte desastreus uit. De gladde betonnen ondergrond werd vervangen door een ruwe korrelige ondergrond. Daarmee was de baan totaal verprutst, luidde het oordeel van de gebruikers na de ‘opknapbeurt’ in de zomer van 2023.
Uitdaging
Al met al zijn de skaters heel erg blij dat er nu dan toch een enorm groot nieuw skatepark in Leiden komt. “Het skatepark wordt 1.500 vierkante meter en kent straks de nodige uitdagingen. Er komen onderdelen voor beginners. Dat is goed, omdat we nog maar weinig hebben in Leiden. Maar ook voor de gevorderden komt er genoeg uitdaging, zodat mensen en skaters van buiten de stad naar Leiden gaan komen om dit park uit te gaan testen. Het is de bedoeling dat alle niveaus hier terecht kunnen. En niet alleen skateboarders, maar ook steppers en inliners.”
Naast het skatepark komen er in het urban sportpark toestellen voor calisthenics, een 3×3 basketbalveld en een freerun parcours. Met dat laatste gaat een grtoe wens in vervulling van de inmiddels twaalfjarige Jurre Veldman die ook al jaren bezig is met zijn lobby voor zo’n parcours. “Want freerunnen is de allerleukste sport die er bestaat, vertelde hij op tienjarige leeftijd al aan Sleutelstad.
Input
Over de samenwerking met de gemeente is Chaudron vol lof. “We worden echt goed betrokken bij de plannen. We zijn in juni en september al op het stadhuis geweest om met een planoloog van de gemeente de tekeningen te bekeken. Daar konden we ook feedback en ideeën geven. De gemeente gaat nu een bedrijf selecteren voor de bouw van het skatepark. Als het ontwerp klaar is, en dat wordt dus gemaakt met onze input, dan kunnen we daar ook nog weer een keer op reageren, is ons beloofd.
Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden
E-mail
redactie@sleutelstad.nl
Telefoon Redactie
071 - 5235907