
Activisten van Leiden Scholars for Palestine spraken donderdag met het nieuwe college van bestuur van de Universiteit Leiden. De actiegroep wil al jaren dat de universiteit de banden met Israël verbreekt. Ze waren uitgenodigd door het bestuur om in gesprek te gaan.
De actiegroep bestaat uit docenten en wetenschappers van de universiteit. Universitair docent Janna Houwen is een van de activisten die in gesprek ging met het CvB. “Wij zijn uitgenodigd door Luc Sels, de nieuwe bestuursvoorzitter, om te komen praten over het verbreken van de banden met Israël. Wij van Leiden Scholars for Palestine vinden dat we er erg lang op moeten wachten, het vorige bestuur heeft al twee jaar geleden belooft om een commissie hiervoor op te richten, wat vervolgens een jaar duurde. Wij wachten nu nog steeds op besluiten.”
Daan Vergouwe in gesprek met Scholars for Palestine.
Constructief
De actievoerders werden gesteund door demonstranten, die voor het gesprek in de Oude UB daar een manifestatie hielden. In totaal vier afgevaardigden spraken van 11.30 uur tot 13.00 met het bestuur.
“We hebben een constructief gesprek gehad, we hadden écht het gevoel dat hij naar ons wilde luisteren”, zegt Houwen. “Sels heeft ons verteld welke overwegingen hij moet maken, en dat hij wacht op een uitspraak van een ethische commissie die zich hier in Leiden over buigt”.
Die commissie werd eerder opgericht. “We merken dat de nieuwe voorzitter erg bereid is om mee te denken, om nieuw beleid te ontwikkelen en om besluiten te gaan nemen, maar voor ons is het nu afwachten wat die besluiten gaan worden.”
Leiden Maatschappij Onderwijs Politiek
Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden
E-mail
redactie@sleutelstad.nl
Telefoon Redactie
071 - 5235907