
De gemeente Voorschoten heeft besloten om binnenkort de klok van de Dorpskerk zachter af te stellen zodat deze ook ’s avonds en ’s nachts weer kan slaan. Intussen wordt er onderzocht of het mogelijk is om de klok ’s nachts zachter te laten slaan dan overdag.
Eind april besloot de gemeente om de uurslagen van de klok van de Dorpskerk tussen 19.00 en 09.00 uur uit te zetten. Dit naar aanleiding van klachten over geluidsoverlast. Uit onderzoek van de Omgevingsdienst West-Holland bleek dat het geluid inderdaad boven de toegestane norm kwam.
Andere maatregelen
“Zolang we geen maatregelen namen hing ons een boete boven het hoofd”, legt wethouder Hubert Schokker uit. “Omdat we ons aan de normen houden én er geen snel alternatief was, besloten we toen om de uurslagen ’s avonds en ’s nachts uit te zetten. Ook andere gemeenten kozen voor die oplossing. Maar inmiddels konden we nadenken over andere maatregelen. Met het oog op de waarde die inwoners aan de klok hechten komen we graag tot een nog betere oplossing, met inachtneming van de klachten die we net zo goed serieus nemen.”
Cultuurhistorisch belang
Op korte termijn gaat de gemeente de klok permanent zachter laten slaan. Intussen onderzoekt zij of de klok alleen ’s nachts zachter kan klinken, bijvoorbeeld met een kleinere tweede klok. Een andere mogelijke oplossing is het aanpassen van het omgevingsplan. Op basis van het cultuurhistorisch belang kan daarin een uitzondering op de geluidsnorm worden gemaakt voor het carillon, de uurslagen en het luiden van de klokken. Maar dat is wel een langdurend proces, waarvan nu nog niet vaststaat wat de uitkomst zal zijn.
Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden
E-mail
redactie@sleutelstad.nl
Telefoon Redactie
071 - 5235907