
Leiden komt met een aanpak om risicovol internetgebruik van jongeren aan te pakken. Dat doet de gemeente met een meervoudige aanpak.
Het internet kan leuk zijn, maar brengt ook de nodige risico’s met zich mee. Bijvoorbeeld seksueel geweld, of het risico op radicalisering. Of ook pesten, of ruzie die zich verplaatst van het internet naar de fysieke leefomgeving.
Pijlers
“Het is gewoon niet goed wat er op dit moment in de online wereld gebeurt. En daar moeten we onze kinderen tegen beschermen. In deze aanpak willen we dat aan verschillende pijlers ophangen”, zegt wethouder Abdelhaq Jermoumi. Voor een dergelijke aanpak maakte de gemeenteraad eerder 100.000 euro vrij.
Abdelhaq Jermoumi vertelt over de aanpak voor de gevaren van de online wereld bij jongeren.
Met een deel van dat geld is nu een aanpak in gang gezet. Daarbij is er een rol voor de jongeren zelf, de politie, ouders en docenten. Ook moet het onderwerp deel gaan uitmaken van het curriculum op school. Voor die aanpak is contact gezocht met Amsterdam, waar al een vergelijkbaar programma in gebruik is.
Smartphone
Volgens Jermoumi is er een rol voor de landelijke politiek, bijvoorbeeld als het gaat over een smartphone of social mediaverbod. “Het is heel belangrijk om dit samen met de jongeren te doen. Dus dat gaan we dus ook doen bij de Skills School in Leiden Zuidwest.”
Ook gaat de gemeente lobbyen en kunnen ouders van sommige werkgevers tijdens werktijd aan de slag met een cursus om ze weerbaarder te maken over dit onderwerp.
Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden
E-mail
redactie@sleutelstad.nl
Telefoon Redactie
071 - 5235907