(foto: Archief Sleutelstad).

Leiden koploper snelheidsovertredingen in de regio

In Leiden zijn vorig jaar 13.955 boetes uitgeschreven voor snelheidsovertredingen. Dat blijkt uit onderzoek van verzekeraar Independer over 2021. Gemiddeld werd er 7,1 kilometer per uur te hard gereden.

In de regio werd in Oegstgeest het gaspedaal het diepst ingetrapt. Daar werd gemiddeld 11,4 kilometer per uur te hard gereden. Daarmee valt Oegstgeest net buiten de top 5 gemeenten met de hoogste gemiddelde snelheidsoverschrijdingen. Op die vijfde plek staat Heerde in Gelderland met gemiddeld 11,5 kilometer per uur te hard. Oegstgeest was ook de gemeente in de regio waar het aantal snelheidsboetes, met 479 extra naar 681, het meest steeg in vergelijking met 2020.

In Zoeterwoude waren vorig jaar ongeveer evenveel snelheidsboetes als in Leiden. Ook de afname in vergelijking met 2020 loopt ongeveer gelijk. In Voorschoten en Leiderdorp waren er flinke toenames. Met respectievelijk 88 en 73 procent meer dan in 2020.

Heb je een tip of beeldmateriaal? Stuur ons een bericht op WhatsApp via 06 141 50 700.
Advertentie

Maatschappij Regio

Laatste Nieuws

Angel Daleman plaatst zich met toptijd voor wereldbeker schaatsen

2 november 2026

Scylla zeker van play-offs na ruime zege op Westa

2 november 2026

Nog tot en met zondag reageren op inrichtingsplannen Lammenschansweg

2 november 2026


Advertentie

Nieuwsbrief

Iedere dag rond het middaguur het laatste nieuws van Sleutelstad? Meld je aan voor de nieuwsbrief!




Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×