Vrijdag liep Frank samen met Alinka Horst uit Leiden. (Foto: Marjolein Altena)

Frank Boerebach loopt langs alle 342 Nederlandse gemeenten

In 175 dagen wandelt Frank Boerebach uit het Zeeuwse Hoek door heel Nederland. Hij doet alle 342 gemeenten aan en vrijdagochtend was hij in Voorschoten. Doel van Frank is zoveel mogelijk geld op te halen om kankerpatiënten te ondersteunen. En dat heeft een verhaal.

Frank werd al op jonge leeftijd geconfronteerd met deze vreselijke ziekte toen zijn vader eraan overleed. Inmiddels zijn ook drie van zijn broers en zijn vrouw overleden aan de gevolgen van kanker. “Dat ik 65 jaar ben geworden, beschouw ik als een cadeau.”

Frank Boerebach legt uit waarom hij door heel Nederland loopt.

Jaren geleden ontstond bij hem  het idee om heel Nederland te zien. Gecombineerd met zijn passie voor lopen en het idee van een cadeau aan zichzelf, kwam Frank tot zijn initiatief voor een wandeltocht door werkelijk heel Nederland. “En tegelijkertijd mensen kunnen ‘helen’ door geld op te halen. Dat vind ik heel belangrijk.”

Elke dag een verrassing
De directeur van een basisschool nam ontslag en bereidde zich voor. Hij startte zijn website heelnederland.nl en vroeg om slaapplaatsen en donaties. Het eerste lukte snel. “Ik heb voor elke dag tot half augustus een overnachting. Ik heb hotelovernachtingen aangeboden gekregen, B&B’s, boten, campers en bij mensen thuis. Elke dag is weer een verrassing als ik ergens aanbel.” Op 21 februari, zijn verjaardag startte de tocht. Frank loopt niet elke dag alleen. Regelmatig sluiten andere lopers zich bij hem aan. Vrijdag is dat Alinka Horst uit Leiden. “Ik vind dit zo’n geweldig initiatief. Toen ik hoorde dat je kon meelopen, heb ik me direct aangemeld.”

Stikker
Maar Frank wil ook bewijs hebben dat hij daadwerkelijk in elke gemeente is geweest. Hij vraagt om een stempel of een stikker voor zijn boekje. “En als het gemeentehuis dicht is, ga ik naar het politiebureau.” In Voorschoten kweet wethouder Hubert Schokker zich van die taak. Hij was onder de indruk. Hoeveel kilometer is het wel niet? “In totaal zo’n 4.000″, antwoordt Frank. Met zijn twintig kilo wegende rugzak loopt hij vijf kilometer per uur. Vanuit Voorschoten gaat het vrijdag richting Wassenaar, Katwijk, Noordwijk en Voorhout, zaterdag via Hillegom, Lisse, en op zondag is hij in Leiden.”

Doneren
Frank wil zeker 128.000 euro ophalen. Een precies bedrag, hoe komt hij daaraan? “In 2023 kregen 128.000 Nederlanders de diagnose kanker, waaronder mijn vrouw. Dat wil ik bij elkaar brengen en dat wordt dan verdeeld onder diverse instanties zoals inloophuizen, hospices en de roparun. Zelf heb ik die jarenlang gelopen om geld op te halen. Maar ik hoop natuurlijk op een veel hogere opbrengst.”

Via heelnederland.nl kan gedoneerd worden. Het zou geweldig zijn als Frank een veelvoud van die 128.000,- euro kan ophalen. Gaat hij het halen? “Als ik zie wat de afgelopen drie weken hebben opgeleverd, ben ik heel positief.”

  • MARJOLEIN
    MARJOLEIN
Advertentie

Link in Bio Maatschappij Voorschoten


Sleutelstad Media
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×