(Foto/video: Chris de Waard)

Deel politiek wil Leidse horecaregels versoepelen

De politieke partijen SVL, D66 en de VVD hebben het Leidse college van burgemeester en wethouders gevraagd welke aanpassingen nodig zijn bij de bestaande vergunningen om dansfeestjes mogelijk te maken in Leidse horecabedrijven. Twee jaar geleden kwam café De Kroeg in aanvaring met de gemeente over dansavonden die te vaak gehouden werden en afgelopen week botste De Waag over een soortgelijke kwestie.

Een deel van de Leidse gemeenteraad wil nu dat de regels worden aangepast. Dat kan volgens SVL-duoraadslid Stijn van der Horn bijvoorbeeld prima meegenomen worden in de evaluatie van de Leidse horecavisie. Die evaluatie loopt nu en wordt eind van het jaar in de raad besproken.

Nachtcultuur
Eerder maakte de Leidse Nachtraad al een actieplan voor een levendige en veilige nachtcultuur. Daarin staat ook al een pleidooi voor duidelijke regels, maar ook voor meer ruimte. “Het Leidse nachtleven loopt vast”, concludeerden de opstellers vorig jaar. Daar haken de vragenstellers nu bij aan. Ze stellen een extra categorie vergunningen voor die het mogelijk maakt om dansfeestjes vaker dan twaalf keer per jaar mogelijk te maken. Als dat nog lang gaat duren pleiten de partijen om alvast te starten met een aantal proeven.

Dansaanbod
Met de ruimere regels willen de partijen voorkomen dat het dansaanbod uit Leiden verdwijnt. “De nachtcultuur is een cruciaal onderdeel van onze stad en die moeten we beschermen.” Volgens SVL, D66 en de VVD is de nachtcultuur belangrijk voor het welzijn van Leidenaars, de sociale cohesie en de economie.

Advertentie

Cultuur Economie Leiden Politiek


Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×