(Archieffoto: JP Kranenburg)

Herdenken en vieren in Leiderdorp tijdens Dodenherdenking en Bevrijdingsdag

De herdenking van de oorlog en de viering van de vrijheid wordt ook dit jaar weer georganiseerd door de Oranjevereniging in Leiderdorp.

Het stiltemoment op 4 mei wordt dit jaar voorafgegaan aan een herdenkingsdienst in de Dorpskerk. Daar worden vanaf 19.00 uur toespraken gehouden. Ook is er muziek, onder andere door zangeres Marijke van Zanten. Door basisschoolleerlingen van de Leeuwerikschool wordt een gedicht voorgedragen.

FreedomRunners
Rond 19.35 uur wordt een stille tocht gelopen naar de Algemene Begraafplaats. Daar vindt om 20.00 uur het stiltemoment plaats. Nadien worden nog toespraken gehouden en zijn er kransleggingen.

Na de plechtigheden vertrekken de FreedomRunners naar Wageningen, om daar het Vrijheidsvuur op te halen.

Springkussens
De festiviteiten op 5 mei concentreren zich rond park De Houtkamp. De activiteiten daar vinden plaats van 12.00 uur tot 17.00 uur. Ter plekke zijn optredens, een tokkelbaan, springkussens en bungeespringen.

Bij de Blauwe Vogelzaal van Brasserie Park kunnen kinderen (vier tot en met acht jaar) van 10.45 tot 11.45 uur hun fiets komen versieren. Rond 12.00 uur start dan de parade van versierde kinderfietsen, met muziek van Tamarco. Ze gaan naar het podium. De FreedomRunners komen rond 12:00 uur aan in De Houtkamp met het vredesvuur dat zij uit Wageningen hebben opgehaald

Bijzonder is dat burgemeester Tjarda Struik dit jaar meeloopt. Het precieze programma van 4 en 5 mei is te zien op de website van de Oranjevereniging. 

Leiderdorp Maatschappij


Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×