(Foto's: Chris de Waard)

Zorgen bij omwonenden over Ontzettend Rapenburg

Voor het eerst is er dit jaar een gezamenlijk evenement op het Rapenburg tijdens Leidens Ontzet. De cafés Barrera, de Keizer en L’Esperance slaan de handen ineen en pakken twee dagen lang uit met een feestprogramma op het water: Ontzettend Rapenburg.

Om de viering van 3 oktober veilig, aantrekkelijk en beheersbaar te houden, wordt het programma dit jaar meer over de binnenstad verspreid. Eén van de locaties die dit jaar anders wordt ingericht, is het Rapenburg. “Hier organiseren we op het water het evenement ‘Ontzettend Rapenburg'”, liet de gemeente onlangs weten bij de uitnodiging voor een inloopavond in de hal van het Leidse stadhuis. Omwonenden konden er terecht met vragen of zorgen.

Feestlocaties
Hoewel ook de invulling van andere feestlocaties een plek kreeg aan de tafels in de Stadsfoyer, waren de meeste binnenstadbewoners toch afgekomen vanwege hun zorgen over het plan voor twee dagen feest op het Rapenburg. En ook voor, in iets mindere mate, de Papengracht waar Live op de Papengracht op het programma staat.

Steegjes
De bewoners van het Rapenburg en de aangrenzende stegen vrezen voor overlast. Niet alleen van de harde muziek, maar ook van bezoekers die bijvoorbeeld hun behoefte in de steegjes doen. Medewerkers van de gemeente, de 3 October Vereeniging, de organiserende horecaondernemers en netwerkcoördinator Wouter Vermeulen probeerden de aanwezigen zoveel mogelijk gerust te stellen.

“Door pontons op het water te leggen, creëren we ruimte op straat”, legt Vermeulen uit. “Dan kunnen schoonmaakploegen en susteams er makkelijker door.” Susteam staat voor ‘Straat- en Uitgaans Sfeerteam’. Deze beveiligers moeten zorgen voor een goed verloop van de evenementen en bewaken de sfeer en de veiligheid.

Netwerkcoördinator Wouter Vermeulen onderhoudt de contacten tussen de gemeente, de horeca, bewoners en de 3 October Vereeniging.

Jongerenfeest
In totaal komen er zo’n negen feestgebieden, aangevuld met losse locaties waar ook optredens worden georganiseerd. Op het parkeerterrein van Lugdunum komt net als vorig jaar een jongerenfeest. Omdat Leidens Ontzet dit jaar in een weekend wordt gevierd, duren ook veel evenementen niet één, maar twee dagen. Dat geldt ook voor het jongerenfeest.

Ongeruste omwonenden hebben van de organisatoren vooral meer duidelijkheid gekregen. “Ja, Leidens Ontzet veroorzaakt ook overlast, maar we vieren het al 452 jaar en het is vooral een heel mooi feest”, zegt Vermeulen. Bij de tafels liggen lijsten waarop de aanwezigen hun gegevens kunnen achterlaten. Voor de evaluatie achteraf.

Cultuur Leiden Maatschappij Leidens Ontzet 2026


Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×