
Nog geen tien minuten nadat de schooldag begonnen was, mochten de leerlingen van de Joris de Witteschool in Oegstgeest woensdag alweer naar buiten. Daar kregen ze een flesje bellenblaas overhandigd. Dat gebeurde om aandacht te vragen voor verkeersveiligheid nu de scholen weer begonnen zijn.
Voor de gelegenheid was verkeerswethouder Elfred Bus naar de school gekomen om het met de leerlingen over verkeersveiligheid te hebben. “Hoeveel van jullie komen met de fiets naar school”, vraagt hij aan de verzamelde leerlingen. Meer dan de helft van de leerlingen steekt een hand op.
Elfred Bus en Wilca Hoekstra over verkeersveiligheid in Oegstgeest.
Oversteken
“De wegen in Oegstgeest zijn gelukkig over het algemeen wel veilig”, zegt Bus na afloop tegen Sleutelstad. “Fietspaden zijn vaak gescheiden van de weg. Maar als je moet oversteken, loop je toch risico.” Daarom roept Bus de kinderen op om goed op te letten, maar eigenlijk doet hij vooral een beroep op de andere verkeersdeelnemers. “Als je met de auto rijdt, let dan goed op de kinderen op de weg.”
Verkeersluw
Daar sluit schooldirecteur Wilca Hoekstra zich bij aan. “We besteden veel aandacht aan verkeersveiligheid. We leren de kleuters bijvoorbeeld goed oversteken. En in groep zeven krijgen ze een praktisch verkeersexamen. Maar het gevaar zit toch vaak in de auto. Dus wij roepen ook de ouders op om vaker met de fiets of lopend naar school te komen. Dan kunnen we het hier verkeersluw houden.”
Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden
E-mail
redactie@sleutelstad.nl
Telefoon Redactie
071 - 5235907