Het triagecentrum is ondergebracht bij de Huisartsenpost Leiderdorp.

Triagecentra COVID-19 patiënten in Leiderdorp

Afgelopen dagen kregen de huisartsen in Hollands Midden en Haaglanden te maken met een toename van het aantal patiënten dat mogelijk COVID-19 heeft opgelopen door het coronavirus. Om de zorg voor deze patiënten efficiënt te kunnen organiseren is in het Regionaal Overleg Acute Zorg (ROAZ) besloten om een aantal ’triagecentra’ in de regio in te richten.

Extra radio-uitzendingen Nieuws071 op Sleutelstad
Sleutelstad zendt iedere werkdag twee keer een nieuwsuitzending uit met actuele informatie over de coronacrisis en de gevolgen van de maatregelen in de Leidse regio. De uitzendingen zijn elke werkdag te beluisteren tussen 13.00 en 14.00 uur en tussen 17.00 en 18.00 uur via 107.5 FM, 102.4 op de kabel en online via sleutelstad.nl/player.

In deze centra werken huisartsen en doktersassistenten op één centrale locatie samen om alle patiënten met mogelijk COVID-19 te zien. Hierdoor kunnen beschermende middelen efficiënter worden ingezet. Het triagecentrum is ondergebracht in de Huisartsenpost Leiderdorp bij het gezondheidscentrum Rijnland. In het centrum worden patiënten bij binnenkomst meteen onderzocht op het virus. Het triagecentrum is daarvoor 24 uur per dag geopend voor patiënten die een verdenking op COVID-19 hebben.

Reanne van Kleef in gesprek met internist-viroloog Nathalie Delfos van het Alrijne Ziekenhuis in Leiderdorp over het coronavirus

Niet meer naar huisarts.
Patiënten die vermoeden dat ze COVID-19 hebben, moeten in eerste instantie naar hun eigen huisarts bellen. Die meldt de patiënt na een telefonische screening vervolgens aan bij het triagecentrum. Hierdoor ziet de eigen huisarts in principe geen patiënten meer met verdenking op COVID-19. Het triagecentrum rijdt ook visite voor patiënten die niet zelf kunnen komen.

Huisartsenposten
Gedurende de avond en nacht en in het weekend zijn alleen de huisartsenposten in Voorhout en Alphen aan de Rijn geopend voor patiënten die niet (mogelijk) besmet zijn. De huisartsenpost in het Leids Universitair Medisch Centrum is voorlopig gesloten. De huisartsenpost in Leiderdorp is voorlopig alleen bestemd voor patiënten met (mogelijk) COVID-19.

Heb je een tip of beeldmateriaal? Stuur ons een bericht op WhatsApp via 06 141 50 700.
Leiderdorp Maatschappij Regio Coronacrisis

Laatste Nieuws

Thijs Vos: 'Nieuwe college zet vooral beleid van PRO en CDA voort'

6 oktober 2026

Garagebox Hyacinthstraat gesloten na vondst GHB

6 oktober 2026

Leidse boomambassadeur houdt pleidooi voor Utrechtse 'Boom van het Jaar'

6 oktober 2026


Advertentie

Nieuwsbrief

Iedere dag rond het middaguur het laatste nieuws van Sleutelstad? Meld je aan voor de nieuwsbrief!




Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×