Op deze plek komen de 800 woningen. (Foto: Willemien Timmers)

Bouw 800 woningen in Nieuw-Rhijngeest Zuid gaat door

De Raad van State heeft woensdag de bezwaren verworpen tegen het bestemmingsplan dat de bouw van 800 woningen in de Oegstgeester wijk Nieuw-Rhijngeest Zuid mogelijk maakt.

Bewoners van de naastgelegen wijk konden zich niet vinden in de bouw van de wijk. Zij vrezen dat het woningbouwplan hun woongenot aantast en vinden vooral de bebouwingsdichtheid en de bouwhoogte in Nieuw-Rhijngeest Zuid te hoog. Ook maakten ze bezwaar tegen het verdwijnen van groen en worden er volgens hen te weinig parkeerplaatsen aangelegd. De Afdeling bestuursrechtspraak heeft alle bezwaren ongegrond verklaard.

In het oosten van Nieuw-Rhijngeest Zuid wordt het Bio Sciencepark uitgebreid. In een ander deel van Nieuw-Rhijngeest Zuid komen maximaal 800 woningen, waarvan 300 studentenwoningen. Ook komt er een haven met horeca.

Heb je een tip of beeldmateriaal? Stuur ons een bericht op WhatsApp via 06 141 50 700.
Advertentie

Maatschappij Oegstgeest

Laatste Nieuws

PZ vraagt aandacht voor veiligheid in alle soorten doelgroepen in Zoeterwoude

31 oktober 2026

Docent Burgerschap Merve Kiliç: 'Studenten moeten zich gezien en gehoord voelen'

31 oktober 2026

Jongeren kunnen duizenden euro's subsidie krijgen voor eigen maatschappelijke projecten

31 oktober 2026


Advertentie

Nieuwsbrief

Iedere dag rond het middaguur het laatste nieuws van Sleutelstad? Meld je aan voor de nieuwsbrief!




Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×